CHP'nin provokatörü Meclis dışı kaldı

7 Haziran seçimleri yaklaşırken tüm Türkiye'nin merakla beklediği milletvekilleri adayları belli oldu. CHP'de üstü çizilen sürpriz bir isim vardı.

Giriş Tarihi: 7.4.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 22:17
CHP'nin provokatörü Meclis dışı kaldı
YSK'nın açıkladığı isimlerin belirlendiği gün olan 7 Nisan'da bütün partiler milletvekilleri adaylarını YSK'ya sunarak seçim yarışına start verdiler. Meclisin en hızlı provakatörü Hüseyin Aygün'ün üstü çizildi.

Birçok isim partilerden sürpriz şekilde aday olurken, halen milletvekili olan ama önümüzdeki seçimlerde aday gösterilmeyen isimler de dikkat çekdi. Bunlardan biri de CHP milletvekili Hüseyin Aygün oldu. CHP'de Kamer Genç ve Sabahat Akkiraz gibi isimler de veto yerken en dikkat çeken isimlerin başında şüphesiz Hüseyin Aygün oldu. Sürekli sosyal medyadan yaptığı yorumlarla gündeme gelen ve etnik ayrımcılık yaparak eleştiri oklarını üzerine çeken Aygün CHP tarafından üstü çizilen isimlerden biri oldu. Milletvekilliği boyunca sürekli olarak provokatörce açıklamalar yapan Aygün önümüzdeki dönemde Meclis'te yer almayacak.

En son olarak teröristlerin şehit ettiği Savcı Mehmet Selim Kiraz için söylediği küstah sözler çok tepki çekmişti. İşte milletvekilliği boyunca adeta CHP'nin provokatörlüğünü yapan Hüseyin Aygün'ün tepki çeken sözlerinden bazıları…

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından atılan tweetler arasında en çirkin yorumlardan biri CHP'li vekil Hüseyin Aygün'ün tweetiydi.

Aygün "Berkin'in öldürülmesi emrini kim verdiyse, Çağlayan'a müdahale emrini o vermiştir. Kan sızıyor ellerinden, kollarından, paslı dişlerinden..." diyerek teröristlerin peşinden adeta ağladı.

Fenerbahçe takım otobüsü Rize-Trabzon yolunda silahlı saldırıya uğramış ve otobüse 4 kurşun isabet etmişti. Saldırı sonucunda otobüs şoförü yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Yaşanan olay sonrası ise CHP'li vekil Hüseyin Aygün Twitter hesabından, "Tayyip Erdoğan öylesine baskıcı, nefret dolu ve ayrımcı faşist bir düzen kurdu ki Fenerbahçe futbol takımına Trabzon'da kurşun yağdırılmış" şeklinde tweet atarak bir skandala imza attı.
Skandal sözleri bitmeyen CHP milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başörtüsünün ortaöğretimde serbest bırakılması üzerinde şu skandal tweetleri atmıştı:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin provokatörü Meclis dışı kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN