Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ülkelerine düşmanca tutum içindeler'

Giriş Tarihi: 7.4.2015
'Ülkelerine düşmanca tutum içindeler'
Paralel Yapı'nın ABD'deki Türkiye aleyhtarı lobilerle işbirliği içinde olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'yi karalıyorlar, mektuplar yazıyorlar" dedi. Bir televizyon kanalına verdiği özel röportajda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu şunları söyledi:
TÜRKİYE'Yİ KARALIYORLAR: Özellikle ABD'de Türkiye aleyhtarı ne kadar lobi varsa onlarla işbirliği içindeler. Türkiye'yi kararlıyorlar, mektuplar yazıyorlar. Maalesef herkesi şaşırtacak düşmanca bir tutum içindeler. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı nasıl bu kadar Türkiye aleyhtarı olabiliyor. Şaşırıyorlar ama maalesef bunlar böyle. Senatoda, dışarıda, eyalet meclislerinde, yöneticiler nezdinde bu tür çabalarını devam ettiriyorlar.
ARABULUCU OLABİLİRİZ: Yemen'de barışın, istikrarın gelmesi için önemli bir rol oynayabiliriz. Ama sadece Türkiye'nin rol oynaması ya da Türkiye ile İran'ın hemfikir olması yetmez. Taraf olan ülkelerle de bu işi çözmemiz lazım. Türkiye arabuluculuk yapabilir. Müzakere konusunda herkes sıcak bakarsa biz her zaman olduğu gibi burada da önemli katkı sağlayabiliriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ülkelerine düşmanca tutum içindeler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN