AK Parti adayları belil oldu! İşte ilk değerlendirmeler ve tam liste

AK Parti adayları netleşti. Peki seçilen adaylar nasıl seçildi, İşte Polat'ın açıklamaları. AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, milletvekili adayı belirleme sürecinin AK Parti'nin kurumsal tecrübesine yakışır biçimde, bütün değerlendirmelerin profesyonelce ve titizlikle yapılmış olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8.4.2015 19:03 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 19:05
AK Parti adayları belil oldu! İşte ilk değerlendirmeler ve tam liste
AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, milletvekili adayı belirleme sürecinin AK Parti'nin kurumsal tecrübesine yakışır biçimde, bütün değerlendirmelerin profesyonelce ve titizlikle yapılmış olduğunu söyledi.AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, milletvekili adayı belirleme sürecinin AK Parti'nin kurumsal tecrübesine yakışır biçimde, bütün değerlendirmelerin profesyonelce ve titizlikle yapılmış olduğunu söyledi.

Yazılı basın açıklaması yapan Başkan Polat, 7 Haziran 2015 genel seçimlerine katılacak milletvekili adaylarının belirleme sürecini değerlendirdi. Teşkilatın tüm kademeleri bir ekip ruhu ile çalışarak birbirinden değerli 64 aday adayı arasından bir seçim yapmak için yüreğini ve aklını ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Polat, komisyon değerlendirmeleri, teşkilat ve STK temayül yoklamaları gibi süreçlerden geçilerek 5 milletvekili adayın belirlenmiş olduğunun altını çizerek, "Aday belirleme noktasında bu sayılan kriterlerden hiç biri tek başına kazanılmış hak sağlamadığı için partimizin kurumsal tecrübesine yakışır biçimde, bütün değerlendirmeler profesyonelce ve titizlikle yapılmıştır. Bu demokrasi sürecine katkıda bulunan ve aday adaylığı başvurularından itibaren doğal üyelerimiz olan bütün aday adaylarımıza ve Tokatlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Yöre, insan, bölge, kişi ayırmadan Tokat insanına hizmet bizim ana vazifemizdir ve bu uğurda bir aile olarak hareket etmek bizim şiarımızdır. Bugün sadece içinde yaşadığımız şehir değil, İslam coğrafyası ve mazlum halklar da bir ümitle Türkiye'ye bakmaktadır. Biz kendi coğrafyamızda güçlü olup, nerede bir ezilen, nerede bir hakkı yenilen var ise orada olmak zorundayız. Bu sebeple de zaman, kısır tartışmaları bırakıp hedefe koşmanın zamanıdır. Önce demokratik ve saygılı bir seçim süreci için, akabinde de Yeni Türkiye hedefimize ulaşma noktasında bize yakışan, bu davaya gönül veren eski milletvekillerimiz, aday adaylarımız, adaylarımız ve tüm teşkilatımızla dedikodu, kavga ve gürültülere kulak tıkayarak AK Parti'ye yakışan bir aile ortamında omuz omuza yarışmaktır. Önümüzdeki 4 yıl için şehrimizin ve insanımızın kaderine sahip çıkacak olan milletvekili aday kadromuzun tümü birbirinden değerli, vizyonlarıyla Tokat halkına ve milletimize en üst düzeyde hizmet edecek bilgi ve birikime sahip isimlerdir. Davamıza ve hizmete talip olmaları konusunda hepsiyle gurur duyuyoruz ve hep birlikte çalışarak bu seçimlerde alnımızın akıyla 5 milletvekili adayımızı da meclise göndereceğimize inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti adayları belil oldu! İşte ilk değerlendirmeler ve tam liste
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN