Türkiye'nin en iyi haber sitesi

neden aday yapılmadı?

Katıldığı bir TV programında Paralel Suç Örgütü’nün yaptığı operasyonu “MİT Tırlarının durdurulması vatan hainliğidir” şeklinde yorumlayan ’li listelere giremedi.

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:27 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:51
Özcan Yeniçeri neden aday yapılmadı?
'nin öne çıkan isimlerinden Ankara milletvekili de listede adının olmamasına şaşıran vekillerden. Yeniçeri, kimseye kırgın değilim dese de, aday listesinde adının olmamasına şaşırdığını, 'in kendisine ihtiyacı olduğunu düşündüğünü söyledi.

"MECLİS ELİMİ KOLUMU BAĞLIYORDU"


Yeniçeri, yaptığı aıklamada; "Kimseye hiçbir kırgınlığım yok, bu tamamen taktirdir, bu son derece soğal bir şey. Siyasette duygusallık olmaz, siyasetin çoğu zaman da mantığı da olmaz. Benim siyaset haricinde entelektüel yanım da var, ben şimdi o yön üzerinden çalışacağım, bize böyle uygun görülmüştür, biz de bize uygun görülen bu çerçeve içerisinde hareket edeceğiz. MHP sıradan bir parti değil, bir dava partisi, bir fikir partisi, bir ahlaki harekettir ve dolayısıyla ben hareketin sadece siyasi yönleriyle değil, diğer yönleriyle de ilgilenen biriydim, şimdi de öbür yönleriyle faaliyetleri alabildiğine yürüteceğim. Meclis biraz elimi kolumu bağlıyordu, şimdi biraz daha özgür oldum." dedi.

"TBMM'NİN BANA İHTİYACI VARDI"

Böyle bir karar beklemediğini söyleyerek sözlerine devam eden Özcan Yeniçeri, "Aday adaylığına müraacat etmek de istemiyordum hanımın rahatsızlığından dolayı ama çevrem ve bazı partililer aday olmam gerektiğini söylediler, hanım da izin verince başvuru yapmıştım ama böyle taktir edildi. Aslında böyle olunca biraz daha rahatlamış oldum ama böyle bir sonuç beklemiyordum ç��nkü ben Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Özcan Yeniçeri'ye, şu andaki kritik süreçte ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, be Meclis'te bir ses olarak vardım ve devam etmesi gerekiyordu ama bizim yerimize gelen arkadaşlar bu görevi layıkıyla yapacaklardır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan Yeniçeri neden aday yapılmadı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN