Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiğit Bulut: Türkiye'de 'Derviş modeli' bitti

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:28
Yiğit Bulut: Türkiye'de 'Derviş modeli' bitti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Amerika'nın en önemli 15 şirketinin temsilcileriyle yaptığı görüşmeyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, ABD'de önemli şirketlerin temsilcileriyle bir araya geldi. Paralel yapının ve iç-dış aktörlerin engellemelerine rağmen Washinton'da yapılan toplantıya, ABD'nin en önemli 15 şirketinin temsilcileri katıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak, Türkiye ekonomisi ve üreten Türkiye modeli konuşuldu.

Toplantının ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Yiğit Bulut, "ABD, başkanlık sistemi ve 2013 hedeflerine olan ilgi ve destek Türkiye'den görünenden çok daha fazla" dedi. Bulut ayrıca, Türkiye'de yüksek faiz ve ranta dayanan "Derviş modeli"nin artık sona erdiğini söyledi.

İŞTE YİĞİT BULUT'UN O AÇIKLAMALARI:

Başta paralel örgüt olmak üzere, içeriden ve dışarıdan tüm engelleme girişimlerine rağmen dün Washington'da çok önemli bir toplantı gerçekleştirdik. ABD'nin en büyük 15 şirketinin temsilcileri ile dünya ve Türkiye ekonomisini konuştuk... Üreten Türkiye modelini masaya yatırdık ve yeni Türkiye'nin hedeflerini anlattık... Başkanlık sistemi ve 2023 hedeflerine olan ilgi ve destek Türkiye'den görünenden çok daha fazla... Türkiye'nin parlayan yıldızı ve 2023 hedefleri benimsenmiş durumda... Türkiye'nin üretim odaklı ekonomi modeline geçtiğinin altını çizdik... Gerek bu toplantıda, gerekse yaptığım görüşmelerde bir detayı çok net anlattım; Türkiye'de yüksek faiz ve ranta dayanan "Derviş modeli" kesinlikle bitmiştir! Bir de önemli bir karar aldık; Amerikan Ticaret Odaları ve Sivil Toplum İşbirliği ile yüzlerce Amerikan şirketinin Türkiye'de katılacağı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerine hitap edeceğiz bir "Türkiye'de yatırım konferansı" düzenleyeceğiz...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Bulut: Türkiye'de 'Derviş modeli' bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN