Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"O adliyeye bir daha asla girmem"

Teröre şehit giden savcı Mehmet Selim Kiraz’ın acılı eşi hakim Yasemin Kiraz, taziye evinde konuştu: O adliyeye beni kimse sokamaz. Bir daha asla girmem. Önünden bile geçmek istemiyorum.

Giriş Tarihi: 9.4.2015 09:49
O adliyeye bir daha asla girmem
AKŞAM adliye muhabiri Hilal Yıldırım, İstanbul Adalet Sarayı'nda teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Başakşehir'deki evine taziye ziyaretinde bulundu. Taziyeye gelenleri Savcı Kiraz'ın eşi Hâkime Yasemin Kiraz ve babası Hakkı Kiraz kabul etti.

ÇOK ŞÜKÜR ŞEHİT OLDU

Acılı eş Yasemin Kiraz, hayat arkadaşını kaybettiği adliyeye bir daha girmek istemiyor. Kiraz'ın yakın dostlarına "O adliyeye beni artık kimse sokamaz. Bir daha asla girmem. Önünden bile geçmek istemiyorum. Ben eşimden bir gün bile incinmedim. En çok da içimi bu yakıyor. Görev insanıydı. Mesleğine düşkündü. Çok şükür ki şehit oldu" dediği öğrenildi.
Kiraz yakın çevresiyle olay gününe ilişkin konuşmak istemiyor. Sadece dua ederek acısını yaşamak isteyen Kiraz "Olayın adli boyutuna şu anda çizgi çekip kenara koydum. Kendimi toparladıktan sonra detaylarıyla elbette ilgileneceğim. Ancak şimdi hiçbir şeyi düşünmüyorum, sadece acımı yaşıyorum" diyerek olaya ait bir şey konuşulmamasını istedi. Taziyeye gelen tanıdıklarından yeni doğan iki bebeğe de Mehmet Selim adı verildi.

BERKİN'İN DOSYASINI SEVE SEVE ALIRIM

Savcı Kadir Nazmi Yelkenci "Arkadaşımıza yüreğim kanadı. Adliyede huzurumuz kaçtı. Berkin'in dosyasını verirlerse seve seve alırım" dedi.

O KURŞUN HEPİMİZİ YIKTI

Şehit savcıyla aynı büroda çalışan Savcı Hüseyin Öz şunları söyledi: "Sözün bittiği yerdeyiz. İçimiz yandı. Terör adres sormuyor. O kurşun adalete sıkıldı, hepimize sıkıldı. Ama terörden korkmak olmaz."

CİĞERPAREMİZ GİTTİ İNSANIMIZ GİTTİ

Savcılardan A.S. ise "Ciğerparemiz gitti. Gönül insanımız gitti. İnsanlığın yüzde 10'unun onun gibi yüreği olsa dünya cennet olurdu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"O adliyeye bir daha asla girmem"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN