Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili Yetiş 'ı yalanladı

Giriş Tarihi: 10.4.2015 21:15
AK Partili Yetiş Zaman'ı yalanladı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş’in Paralel Yapı'nın yayın organı 'ın “AK Parti, Nur Sohbetine Katılan Milletvekillerini Çizdi” haberini yalanladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş'in Paralel Yapı'nın yayın organı 'ın "AK Parti, Nur Sohbetine Katılan Milletvekillerini Çizdi" haberini yalanladı.

Kendisi üzerinden AK Parti'ye zarar verilmeye çalışıldığını belirten Yetiş, "10 Nisan 2015 tarihli Zaman gazetesinde ve web sitesinde Ahmet Dönmez imzalı "AK Parti, Nur sohbetine katılan milletvekillerini çizdi" başlıklı haberde ismimin de geçtiği iddialar tamamen asılsızdır. AK Parti milletvekili olarak adaylık sürecinde yeniden listeye alınmama nedeni olarak nurcu olarak fişlendiğim ve bu nedenle liste dışı kaldığım ifade edilmiştir. AK Parti bir dava partisidir ve ben de bu davanın bir ferdi olarak her şartta partime hizmet etmekten gurur duyan bir insanım. Listelerin oluşturulması süreci tamamen parti yönetiminin bir tasarrufudur ve bu tasarrufa saygı duyuyorum. Listelerde yer bulamama nedeni olarak haberde geçen iddialarla benim üzerimden partime zarar verilmek amaçlanmıştır" ifadelerini kullandı.

'CEMAATLE BAĞIM OLMAMIŞTIR'

Yetiş şöyle devam etti: "Bu ülkenin yetiştirdiği diğer alimler gibi Üstat Bediüzzaman'a da saygı duyan, bireysel olarak kitaplarını okuyan biri olmakla birlikte hayatım boyunca hiçbir nur cemaati ile organik bir bağım olmamıştır. Dolayısıyla nurcu olarak fişlenmiş olmam da söz konusu değildir. Haberi yapan gazetenin en kısa sürede bu yanlışlığı düzeltmesini talep ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Yetiş Zaman'ı yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN