Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın '' kararı ne anlama geliyor ?

Giriş Tarihi: 10.4.2015 15:03 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 15:09
Danıştay’ın 'Sulukule' kararı ne anlama geliyor ?

'nden 'ın kararıyla ilgili açıklama geldi.

İstanbul'un Fatih İlçe si tarafından yapılan açıklamada, " 14. Daire'nin onamış bulunduğu 2013/ 5709 esas nolu kararı; hali hazırda hayata geçirilen projesi ile ilgili bir karar olmadığı gibi bağlayıcılığı da bulunmamaktır" denildi.

Fatih Belediyesi, Danıştay 14. Daire'nin kararının Sulukule projesiyle ilgili omadığını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

"Danıştay 14. Daire'nin onamış bulunduğu 2013/ 5709 esas nolu kararı; hali hazırda hayata geçirilen Sulukule projesi ile ilgili bir karar olmadığı gibi bağlayıcılığı da bulunmamaktır. Şöyle ki: Danıştay 14. Daire'nin iptalini onadığı karar; İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin 20 sayılı avan projesinin iptal kararının onanmasıdır. Oysa ki, Sulukule projesi; 20 sayılı avan projesine iptal davası açılmasının ardından revize edilerek, yeniden hazırlanmış ve kurul tarafından 51 nolu avan proje olarak uygun bulunmasının ardından proje hayata geçirilmiştir. Dolayısıyla Danıştay tarafından iptali onanan 20 sayılı avan proje hayata hiç geçirilmemiş, kağıt üzerinde kalmış bir projedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Danıştay’ın 'Sulukule' kararı ne anlama geliyor ?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN