Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu ‘Bırakırım’ diyemedi

Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulunurken beklenmedik bir soru ile karşılaşınca bakın nasıl geçiştirdi.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 19:25 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 01:45
Kılıçdaroğlu ‘Bırakırım’ diyemedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Ben bir başbakan olarak, 8 Haziran'da ne olacak kaygısını taşımıyorum. Kazanırsam görevime demokratik şartlarda devam edeceğim, kazanmazsam ki düşük ihtimal ama kim kazanmışsa ona devredeceğim, ben de kitaplarımı yazacağım" sözleri soruldu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçimleri kazanamaması durumunda görevi bırakacağını açıklaması üzerine, "Siyasete giren insanın başarıyı hedeflemesi lazım. Eğer başarısız olursa siyaseti bırakması lazım. Bu gayet doğal bir şey" dedi. Kılıçdaroğlu, "Siz bırakır mısınız?" sorusunu ise "Doğal olan bir şey hepimiz için geçerli" yanıtını verdi.

Oran sorusunu geçiştirdi


Kılıçdaroğlu, Umut Oran'ın Mersin'den kontenjan dördüncü sırada aday gösterilen, ancak kalp spazmı nedeniyle adalıktan çekilen Mustafa Baysan'ın yerine aday gösterileceğiyle iddiaların sorulması üzerine, "Arkadaşlar konuyu değerlendiriyorlar, bakıyorlar. İl başkanımız orada, milletvekilimiz orada, diğer arkadaşlar orada. Oturulup konuşuluyor bakacağız ona. Tabii bu arada sağlık sorunu yaşayan dördüncü sıra arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi ileteyim" diye cevapladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu ‘Bırakırım’ diyemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN