Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üst Akıl’ın seçim stratejisi HDP üzerinden

A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programına konuk olan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 02:23 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 02:24
Üst Akıl’ın seçim stratejisi HDP üzerinden
Üst aklın odak noktasının HDP olduğunu belirterek, seçim stratejisini onun üzerinden belirlediğini ifade etti.

"ÜST AKIL'IN SEÇİM STRATEJİSİ HDP ÜZERİNDEN"

Benim bu konudaki analizim şu, bu seçimde CHP'nin çok ciddi bir şekilde oy kaybına uğrayacağını düşünen çevreler bir anlamda bugün, o hani bahsettiğimiz üst akıl var ya, o üst aklın bugün odak noktası HDP. Buna da HDP mesela büyük illerde ki listeye koyduğu isimleri de buna göre seçiyor. Yani bunların hepsi bir organize.

Ben şu anda o üst aklın iki tane şey üzerinde oynadığını düşünüyorum. Şimdi PKK'nın üzerinde oynayamıyorsun neden çünkü çözüm süreci ve PKK'nın silah bırakmasına kadar gelen bir süreç var. Bir HDP, iki DHKP-C. İki şey üzerinde oynadığını düşünüyorum, o üst aklın bir oyun oynadığını düşünüyorum.

Ben hatta biraz daha ileri giderek şunu söyleyeceğim, Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümünden bir gün önce hani sanatçıların bir klibi vardı. 'Hayatı durduralım' dediler, değil mi? Kaç gün sonra oldu savcının şehit olduğu olay? Çok fazla değil, en fazla 5-6 gün sonra… Öyle bir operasyon ki bu, hayatı durdurdular işte. Yani öyle bir operasyon kurgulanıyor ki, bunu akıl almıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst Akıl’ın seçim stratejisi HDP üzerinden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN