Erdoğan: Bize düşen istikametimizi sağlam tutmaktır

Giriş Tarihi: 12.4.2015 18:04 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 02:50
Erdoğan: Bize düşen istikametimizi sağlam tutmaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temalı Kutlu Doğum Programı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temasıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Açılış Programı'ndaki konuşmasına, "Allah'ın salat ve selamı, efendimiz, rehberimiz, canlar canı Muhammed Mustafa'nın ve ehlibeytinin üzerine olsun" diyerek başladı.

"Allah'ın selamı, Ashab-ı Kiram'ın ve 14 asırdır insanlığı aydınlatan tüm alimlerin, evliyaların, gönül insanlarının üzerine olsun" diyerek sözlerine devam eden Erdoğan, "Doğumunun sene-i devriyesinde, Kutlu Doğum'u bir kez daha idrak ettiğimiz için Rabbime hamd-ü senalar ediyorum" dedi.

"BATI TOPLUMLARI CİDDİ BİR İNANÇ BUHRANI YAŞIYOR"


Günümüz dünyasında çetin bir imtihan verildiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu:

"Zulmün, katliamın, terörün ve işkencenin ve daha nice dinimizce ve elbette Peygamberimizce kötülenmiş, yasaklanmış fiilin dünyanın dört bir yanında her gün, her an işlendiği bir dönemden geçiyoruz. Batı'da giderek yaygınlaşan İslamofobi, kitabımız ve Peygamberimiz başta olmak üzere tüm kutsallarımıza yönelik topyekün bir saldırı haline dönüşüyor. Kendileri ciddi bir inanç buhranı yaşayan Batı toplumlarının İslamı ve Müslümanları hedef alarak, buradan çıkış yolu aramak gibi çok yanlış bir yola girdiklerini üzüntüyle müşahede ediyoruz."

Mezhepçiliğin, İslam dünyasında ciddi sorunlara neden olduğuna işaret eden Erdoğan, "Bizim Sünnilik diye bir dinimiz yoktur, bizim Şia diye bir dinimiz yoktur, bizim tek dinimiz İslam'dır, bunu böyle bilmemiz lazım. Ne yazık ki mezhebini din edinmiş olanlarla başımız dertte, sıkıntı burada" dedi.

Terör örgütlerinin, İslam dünyasını büyük sıkıntılara maruz bıraktığını vurgulayah Erdoğan, şunları kaydetti:

"DEAŞ gibi terör örgütlerinin yol açtığı tahribat, İslam düşmanlarının çabalarını dahi geride bırakacak düzeye ulaşmış durumda. Bu tür gelişmeler, Müslümanları daha büyük sıkıntılara maruz bırakmanın ötesinde olumlu herhangi bir amaca hizmet etmiyor. İslam'a tam aksine yanlış, olumsuz bakışlar getiriyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bize düşen istikametimizi sağlam tutmaktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN