Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Atalay yoğun bakımdan çıkarıldı

Kalp krizi geçirdikten son 3 damarı değişen BİK eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, yoğun bakım servisinden çıkarılarak servise alındı.

Giriş Tarihi: 13.4.2015 14:50
Mehmet Atalay yoğun bakımdan çıkarıldı
Sağlık durumu iyiye giden Atalay, bu sabah kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesinden serviste hasta odasına çıkarıldı.

Doç. Dr. Erek, Atalay'ın sağlık durumu ile ilgili şu bilgileri verdi: "Hastamızın durumu iyiye gitmektedir. Kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesindeki tedavisi tamamlandı ve serviste hasta odasına alındı. Tedavisi devam ediyor. Ameliyat sonrası enfeksiyon gelişme riski nedeniyle hastamızın yanına ziyaretçi kabul edilmemektedir."

9 Nisan Perşembe akşamı saat 22.10'da Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'ne şiddetli göğüs ağrısı ile başvuran Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü ve Basın İlan Kurumu (BİK) eski Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın kalp krizi geçirmekte olduğu tespit edilerek anjiyografi laboratuvarına alınmıştı.

Bu sırada bir kez acil serviste, bir kez de anjiyo laboratuvarında olmak üzere 2 kez kalbi duran Atalay'ın kalbi, elektroşok verilerek çalıştırıldı. Koroner anjiyografisinde, kalpteki 3 ana damardan ikisinin tamamen tıkalı olduğu, diğerinin ise kritik derecede darlık gösterdiği tespit edildi. Koroner anjiyografi sırasında kalp ritmi bloklandı ve geçici kalp pili ile müdahale edildi. Bu bulgular ışığında acil koroner bypass ameliyatı kararı alındı. Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ersin Erek tarafından gece 01.00'de ameliyata alınan Atalay'ın 5 damarına koroner bypass uygulandı. Ameliyat sonrasındaki tedavisine, kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesinde devam edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Atalay yoğun bakımdan çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN