İşte 'da propagandasının görüntüleri

'da 4 Nisan günü askerimize ateş açıp 4 Mehmetçiği yaralayan 'lıların çatışmadan hemen önce, 'nin tertiplediği etkinlik alanında yaptıkları propagandanın görüntüleri ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 00:50 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 12:34
İşte Ağrı'da PKK propagandasının görüntüleri
'da 4 Nisan günü askerimize ateş açıp 4 Mehmetçiği yaralayan 'lıların çatışmadan hemen önce, 'nin tertiplediği etkinlik alanında yaptıkları propagandanın görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde; PKK'lın Murad Bazid kod adlı kişi alandaki platforma çıkarak Kürtçe yaptığı konuşmada, vatandaşları terör örgütüne destek vermeye ve örgütün sözde mahkemelerine baş vurmaya çağırması bulunuyor.

Diyadin'in Yukarıtütek köyündeki etkinlik alanında terör örgütü mensuplarının güvenlik güçlerine ateş açmasının ardından meydana gelen çatışmanın yansımaları devam ederken PKK'lı teröristlerin bu eylemden bir hafta önce de benzer bir etkinliğe katıldıkları ve örgüt propagandası yaptıkları tespit edildi.

Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada da vurgulanan olaya ilişkin kamera kayıtlarında, Doğubayazıt'ın Güngören köyü Kule mezrasında Abdullah Öcalan'ın doğum günü münasebetiyle düzenlenen müzikli etkinliğe silahlı terör örgütü üyelerinin de katıldığı görülüyor.

Söz konusu etkinliğe Ağrı Dağı eteklerinden silahlarıyla inerek gelen bölücü terör örgütü üyelerinin, havaya ateş açmaları ve sahnenin etrafında halay çekmeleri yer alıyor.

Görüntülerde, bölücü terör örgütü mensubu olduğu iddia edilen Murad Bazid kod adlı kişinin alandaki platforma çıkarak Kürtçe yaptığı konuşmada, vatandaşları terör örgütüne destek vermeye ve örgütün sözde mahkemelerine baş vurmaya çağırması bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Ağrı'da PKK propagandasının görüntüleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN