Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'yı bestecisinden dinledi

, ziyaretinde 'yı şarkının söz yazarı ve bestecisi Arslanbek Sultanbekov'dan dinledi.

Giriş Tarihi: 16.4.2015 15:49 Güncelleme Tarihi: 16.4.2015 15:52
Emine Erdoğan Dombra'yı bestecisinden dinledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretine eşlik eden , Astana'da ilk olarak Aljir Anıtı ve Müzesi'ni ziyaret etti. Kazakistan Akademik Milli Kütüphanesi'nde incelemelerde bulunan Emine Erdoğan, Yunus Emre Enstitüsü kursiyerleri ile yuvarlak masa toplantısında bir araya geldi.

DOMBRA'YI BESTECİSİNDEN DİNLEDİ

Ziyareti sırasında yetkililerden müze hakkında bilgi alan Emine Erdoğan, Yunus Emre Enstitisü'nde bir araya geldiği şarkısının söz yazarı ve bestecisi Arslanbek Sultanbekov'dan şarkının orijinalini dinledi.

TÜRKİYE KÜTÜPHANESİ'Nİ GEZDİ

Emine Erdoğan, müzenin ardından Kazakistan Akademik Millî Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Yunus Emre Enstitüsü'nün 100 Türkiye Kütüphanesi projesi kapsamında kurduğu Türkiye Kütüphanesi katını gezen Emine Erdoğan, Türk dili, tarihi ve kültürü üzerine araştırma yapan akademisyenlerin yararlandığı kitaplar hakkında bilgi aldı. Emine Erdoğan, kütüphane içinde, yükseklisans ve doktora çalışması yapan kadın akademisyenlerin çocuklarını bırakabilecekleri kreş dolayısıyla yetkilileri tebrik etti ve "Kadınların kariyer yapmaları ve akademik birikim kazanmaları adına çok önemli bir hizmet" dedi.

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ KURSİYERLERİ İLE BULUŞTU

Kütüphane ziyareti kapsamında Kazakistan'ın en tanınmış Türkologlarından Mirzatay Josdasbekov'un kütüphaneye bağışladığı eserlerden oluşan özel bölümde Türkoloji bölümü akademisyenleri, öğrencileri ve Yunus Emre Enstitüsü kursiyerleri ile yuvarlak masa toplantısı yapan Emine Erdoğan, bizzat Josdasbekov'dan Türkoloji çalışmaları hakkında bilgi aldı. Emine Erdoğan, Yunus Emre Enstitüsü yetkililerinin de bir sunum yaptığı toplantıda Türkoloji Bölümü'nden bir öğrencinin okuduğu Yahya Kemal şiirini dinledi.

KÜTÜPHANEYE KİTAP SETİ HEDİYE ETTİ

Emine Erdoğan, kütüphaneye Türkçe yazma eserlerden oluşan bir kitap seti hediye etti. Emine Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı'nın eşi Hülya Çavuşoğlu, Tarım Bakanı'nın eşi Yasemin Eker ve Ulaştırma Bakanı'nın eşi Nesrin Bilgin eşlik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Erdoğan Dombra'yı bestecisinden dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN