'ya Recep Tayyip İlkokulu kuruldu

Giriş Tarihi: 16.4.2015 15:30
Sri Lanka'ya Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu kuruldu

Bem-Bir-Sen ve işbirliğiyle ’nın Trincomalee kentine bağlı Mutuar köyünde yaptırılan Recep Tayyip İlkokulu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Recep Tayyip isminin yapılan okula verilmesinde dünya lideri ve Türkiye'de halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmasının önemli bir etken olduğuna vurgu yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, "Dünya zalimlerine karşı mazlum milletlerin sesi olması sebebiyle Cumhurbaşkanımızın ismini üyelerimizin bağışlarıyla 'da yaptırdığımız okula verdik. Orada okuyacak çocuklar ve gençler dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Türkiye'yi daha yakından tanıma imkanı bulacaktır. Yaptıkları bağışlarla hayırlı hizmetler sunmamıza fırsat veren Bem-Bir-Sen üyelerine teşekkür ederiz" dedi.

Bem-Bir-Sen, daha önce de üyelerinin bağışlarıyla Sri Lanka'nın çeşitli yerlerinde cami, Kur'an kursu ve okul yaptırarak hizmete sundu. Yaklaşık 35 bin euroya mal olan Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu'nda 4 derslikte 100 öğrenci ve anaokulu sınıfında öğrenciler eğitim görecek. Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu, Bem-Bir-Sen üyelerinin bağışı ile 'nın aracılığıyla ülkedeki ortak kuruluşları olan Serendip Vakfı tarafından inşa edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sri Lanka'ya Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN