Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den adaylara sosyal medya tüyoları

Dijital ve sosyal medya kılavuzu hazırlayan AK Parti, adaylardan sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalarını istedi: Sıcak ve samimi bir üslupla hitap edin. Mesajla boğmayın

Giriş Tarihi: 20.4.2015
AK Parti'den adaylara sosyal medya tüyoları
Seçimler için geri sayım devam ederken AK Parti'den milletvekili adaylarına sosyal medya tüyoları geldi. Dijital ve sosyal medya kılavuzu hazırlayan AK Parti, adaylardan sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalarını istedi. Kılavuzun önsözünde Başbakan Ahmet Davutoğlu imzası ile yazılan yazıda partinin kurumsal kimliğinin muhafaza edilmesi istendi. Parti programına, parti tüzüğüne ve Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı davranışlar sergileyenler karşısında taviz verilmeyeceğinin altı çizildi. Kılavuzda Türkiye genelinde 37.7 milyon internet kullanıcısı olduğuna dikkat çekilerek, 18 yaş ve üstü seçmen niteliğini sahip kullanıcıların sayısının ise 18 milyon olduğu belirtildi. Kılavuz adaylara verilen tüyolar şöyle:

SORULARA HAZIRLIKLI OLUN
Kullanıcılardan gelecek sorulara hazırlıklı olun. Herhangi bir polemiğe girmeden soruları cevaplandırın. Sorulara cevaplar kopyala yapıştır yöntemi ile olmasın. Muhatabına ismiyle hitap ederek özel yanıt verin.

ÖNEMLİ GÜNLERDE MESAJ

Seçim bölgeleri ve Türkiye'deki önemli günlere ilişkin sosyal medya üzerinden kutlama ve tebrik mesajları yayınlayın. Sosyal medya kullanıcılarına sıcak ve samimi bir üslupla hitap edin. Katıldığınız programları, mitingleri sosyal medya üzerinden duyurun. Hesaplarınız herkesin erişimine açık olsun. Gündemi takip edin. Buna göre içerikler paylaşın.

TAKİP EDİLECEK HESAPLAR
Cumhurbaşkanlığı, Başbakan, AK Parti'nin kurumsal hesapları, AK Parti milletvekili adayları, ulusal ve bölgesel yayın organları, kanat önderleri, diğer partilerin milletvekili adaylarını takip edin. Spekülasyona neden olacak hesapları takip etmeyin. Yaptığınız tüm ziyaret ve toplantı fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşın. Seçmen profiline göre söylem geliştirin. Twitter hesaplarını ad-soyad ve aday olduğunuz ili belirterek açın.

HESAPLAR GÜVENLİ OLMALI
Kampanya sürecinde kullanılacak hesapların güvenliği için şifreleri kimseyle paylaşmayın. Hesapların başkaları tarafından ele geçirilmesi durumunda profesyonel yardım alın. Spam mesajlar ve hesaplara karşı dikkatli olun.

MAHREMİYETE DİKKAT EDİLMELİ
Sosyal medyada fotoğraf ve görüntülerde mahremiyete dikkat edin. Seçmenlerin değerlerine ters düşecek içerik girmeyin. Sosyal medya duvarlarını işgal edercesine mesaj bombardımanından kaçının.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den adaylara sosyal medya tüyoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN