Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmez Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 20.4.2015 13:34 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:07
Görmez Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirecek

Diyanet İşleri Başkanı , Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atarak 'de bir konuşma yapacak. Görmez, 'den gelen davet üzerine bu yılki kutlu doğum teması olan 'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı'nı dünya liderlerine anlatacak.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Barışçıl ve Kapsayıcı Toplumların Geliştirilmesi ve Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadele" başlıklı toplantısında, bu yılki kutlu doğum haftası teması olan "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konusunu dünya liderlerine anlatacak. Görmez, 21-22 Nisan tarihlerinde New York'ta gerçekleşecek toplantıda İslam dünyasını temsil edecek.

Davet BM'den geldi

Etkinliğin açılış konuşmasını BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve BM Genel Kurul Başkanı Sam Kutesa yapacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da katılacağı programa, İspanya Dış işleri Bakanının yanı sıra Sri Lanka Cumhurbaşkanı, Panama Devlet Başkanı, Irak Başbakanı ile Fransa, Danimarka ve ABD Dış işleri Bakanları davet edildi.

Barışı yeryüzüne yaymak

Farklı ülkelerden i liderlerin konuşmalarını gerçekleştireceği toplantının ikinci gününde söz alacak olan Görmez, milletin kalbinde, yüreğinde var olan Peygamber sevgisini barışa, hakka, adalete dönüştürmek ve toplumsal barışı yeryüzüne yaymak için çaba sarf edildiğini vurgulayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN