Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakın o şovun arkasından ne çıktı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 10:51 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 20:22
Bakın o şovun arkasından ne çıktı

Dün AVEA’nın gerçekleştirdiği “Günışığı Projesi” sosyal sorumluluk projesi Emine Erdoğan’ın katılımıyla hayata geçirilmişti. Cihan Haber Ajansı muhabiri Hüseyin Aydın’ın sabote ettiği engelli çocuklarla ilgili etkinliğin ardında reklam musluğunun kesilmesi çıktı. Avea’nın Zaman ve Samanyolu TV’ye 1 yılı aşkın süredir tek kuruş reklam vermediği ve Paralel medyanın bu yüzden Avea’nın etkinliğini sabote etmeye çalıştığı öğrenildi.

Cihan Haber Ajansı muhabirinin davetli olmadığı halde girdiği Avea programında provokasyon yapmasının altından reklam musluğunun kesilmesi çıktı. Avea'nın 2014 Nisan'dan bu yana paralel yapıya reklamı kestiği öğrenildi. Paralel yapıya ait Cihan Haber Ajansı muhabiri, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla geçekleşen, görme engelliler için yapılan projeye davetsiz gelerek olay çıkarmıştı.

YAKIN ÇEKİM GÖRÜNTÜ ALARAK KONUKLARI RAHATSIZ ETTİ

Ajansın Muhabiri Hüseyin Aydın, Cumhurbaşkanı'nın eşi Sayın Emine Erdoğan'ın katılımıyla lansmanı yapılan Avea'nin "Günışığı Projesi" programına izinsiz olarak girmekle kalmadı bir de içeride katılımcıları taciz edercesine yakın çekimler yapmaya başladı. Gerek davetsiz oluşu gerekse de rahatsız edici hareketleri sebebiyle salonda çıkarılmak istenen Hüseyin Aydın olay çıkardı.MESLEKTAŞLARINI HEDEF ALDI

Meslektaşları tarafından "çok iyi şovmen" olarak bilinen Muhabir Hüseyin Aydın'ın akredite olmadığını ve salona alınmayacağını bildiği halde etkinliği sabote etmek için bilinçli olarak toplantıya gönderildiği belirtiliyor.

Salonda şov yapmaya başlayan Aydın dışarı çıkarıldıktan sonra sosyal medyada da şovunu sürdürdü. Paralel kalemşörlerden başka hiç kimseden destek görmeyen Aydın salonda provokasyonuna destek vermeyen meslektaşlarını da yerden yere vuran tweetler attı.

"ÇOCUKLARI KORKUTUYORSUNUZ BAĞIRMAYIN" UYARILARINI DİKKATE ALMADI

Salonda gürültü çıkaran ve diğer gazetecileri de gürültü çıkarmaları için provake etmeye çalışan CHA muhabiri Hüseyin Aydın salon görevlileri tarafından "görme engelli çocukları korkutuyorsunuz, lütfen dışarı çıkın" uyarılarını dikkate almayarak sesini yükseltmeye devam etti. Toplantının yapıldığı koridorda da bağırmaya devam eden muhabir uyarıları dikkate almadı. Twitter hesabına bakıldığında bu CHA muhabirinin ilk provakasyonu olmadığı anlaşılıyor. Daha önce de defalarca olay çıkardığını Twitter'dan paylaşan muhabir, 1 yıldır Zaman'a ilan vermeyen Avea'nın etkinliğini sabote etmek için önyargılı bir şekilde programa katıldığı Twitter hesabından yazdığı yorumlardan da anlaşılıyor.

AVEA 1 YILDIR PARALEL MEDYAYA REKLAM VERMİYOR!

Söz konusu provokasyonun perde arkasından ise Avea'nın paralel yapının reklamlarını kesmesi çıktı. Sabah.com.tr'nin edindiği bilgiye göre, Avea yönetimi Nisan 2014'te aldığı bir kararla Zaman, Samanyolu, Bugün gibi paralel yapıya hizmet eden basın kuruluşlarına reklamı kesti. 2014 yılı Nisan ayından bu yana yani bir yılı aşkın süredir Avea'dan tek kuruş reklam alamayan Paralel medyanın böyle bir provakasyona başvurduğu öğrenildi. Bunun etkisi ile olsa gerek şirketin büyük önem verdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı program Cihan muhabiri tarafından sabote edildi. Daha önce provakasyon konusunda deneyimli olan CHA muhabiri Hüseyin Aydın tercih edilmiş.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakın o şovun arkasından ne çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN