Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nu 'e havale ediyorum

Başbakan aday tanıtım toplantısında konuştu

Giriş Tarihi: 21.4.2015 17:43 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 00:02
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nu Melih Gökçek'e havale ediyorum
Başbakan , Kılıçdaroğlu, Bahçeli'den, Demirtaş'tan Yeni Türkiye Sözleşmesi'ne bir cevap veya alternatif bir sözleşme teklifi beklediklerini belirterek, "Cevap veren, ses veren olmadı çünkü onların meselesi insan onurunu korumak falan değil. Onların meselesi, ortak bir yerde anlaşmak falan değil. Onların meselesi, üst akılla 'nin, milletin yürüyüşünü durdurmak. Siz ne yaparsanız yapın, millet bizim arkamızdayken bizim yürüyüşümüz durmaz ve durmayacak" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu'nda AK Parti'nin Ankara milletvekili adaylarını tanıttı. Davutoğlu, kürsü konuşması öncesi AK Parti'nin seçim müziği olan 'Söyle Var Mısın' şarkısı çaldı. Davutoğlu, bunun üzerine tribünlere "Ankara var mısın" diye sordu, tribünlerden de 'Evet' yanıtını aldı. İlk TBMM'ye selam olsun. Tacettin dergahında bir daha Allah bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın diyen Mehmet Akif'e selam olsun. Hacı Bayramı Veli'nin, Mehmet Akif'in hatırasını üstlenen aziz Ankaralılara selam olsun. Üç aylara giriyoruz, Allah önümüzdeki yılı, bayramları hayır eylesin. Her günümüzü 3 aylar gibi mübarek, her saatimizi Ramazan bayramı gibi kutlu etsin. Bu milletin bayramını zehir etmek isteyenlere fırsat vermesin. TBMM'nin anlam ve önemini ortaya koyan dönemeçteyiz. Bugün huzurunda olan 32 milletvekili adayımız gönüllerinde Hacı Bayramı Veli'nin aşkını sevdasını, zihinlerde 1. Meclis'in istiklal şevkini ve gönüllerinde İstiklal Marşı'nı taşıyorlar" ifadelerini kullandı.
AK Parti adaylarının tek bir hedefinin olduğunu söyleyen Davutoğlu, "(Bu hedefler) Bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmamak. İnsan onurunu korumak. Esas, 8 Haziran sabahı gurur duyacağız. Ankara'da en yüksek oranda oy almaya hazır mısın?" diye sordu. Bunun üzerine tribünler 'evet' cevabını verdi.

Seçim beyannamesinin ilan edildiğini anlatan Davutoğlu, "Yeni Türkiye sözleşmesi ilan ettik. Bu sözleşmeyle insan onuruna yakışır Türkiye idealini halkımızın önüne koyduk. Demokrasi, adalet, milli irade dedik" dedi.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/21/SurmansetTekli960/1429626354710.gif

Yeni Türkiye Sözleşmesi'nin Ankara'da ilan edilmesinin önemli olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, Ankara'nın çok onurlu savaşlar gördüğünü ama Ankara'nın Ulucanlar'da yaşanan tek parti zulmünü de bildiğini ifade etti. Davutoğlu, "Ankara, Mamak'ta yaşanan 12 Eylül zulmünü de bilir, 28 Şubat'ta Sincan'da yürüyen tankları da hiç unutmaz. İşte onun için, bu vesileyle tek parti döneminde Ulucanlar'da idam sehpalarında hayatını kaybedenleri de, 27 Mayıs ihtilalinden sonra şahadete yürüyen Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını da, 12 Eylül'de Mamak'ta bir oradan bir buradan denilerek asılan gençleri de, Necmettin Erbakan hocamızı da rahmetle anıyoruz. Bizim yolumuz, nasıl bir daha İstiklal Marşı yazdırmama yoluyla, bizi yolumuz aynı zamanda bu topraklarda bir daha 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 17-25 Aralık'ı yaşatmama davasıdır. Onun için bir sözleşme teklif ettik. Hep beraber özgürlüklerde anlaşalım, adalet anlayışında anlaşalım, yeni bir anayasada anlaşalım' dedik. Bütün bunları konuşalım' dedik, ama gerçeği adaleti, hakkı konuşalım. Biz seçim beyannamemiz ve toplumsal sözleşmemizi bu niyetle açıkladık" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nu Melih Gökçek'e havale ediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN