Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadıköy Belediyesi'ne başarısızlık belgesi

Ak Parti İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’nden Kadıköy Belediyesi’ne başarısızlık belgesi gönderdi.

Giriş Tarihi: 21.4.2015 17:51 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 17:55
Kadıköy Belediyesi'ne başarısızlık belgesi
Kadıköy belediyesi'nin bir yıllık faaliyet raporunu değerlendiren Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, Kadıköy Belediyesi ile ilgili hazırladığı başarısızlık belgesini kargo ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'na gönderdi. Şahin, "Ben iddia ediyorum ki Aykurt Nuhoğlu, 7 Haziran'da AK Parti'nin yeniden iktidar olmasını istiyor" dedi.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, Kadıköy Seçim Koordinasyon Merkezi'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kadıköy Belediyesi'nin bir yıllık faaliyet raporunu değerlendiren İlçe Başkanı Şahin, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu için hazırlanan başarısızlık belgesini kargo ile Nuhoğlu'na gönderdi. Toplantıya Şahin'in yanı sıra AK Parti İstanbul 1'inci bölge Adayı Hüseyin Yayman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Ömer Şahan, Kadıköy Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

"KADIKÖY İÇİN ELEŞTİRİLECEK BİR PROJE YOK"

Kadıköy Belediyesi'nin çalışmalarını eleştiren İlçe Başkanı Şahin, "Projeleri konuşalım diyeceğim ama, ortada değerlendirecek bir proje yok. Eleştirecek bir şey yok. Aykurt Nuhoğlu'nun koskoca bir yılda Kadıköy'e kattığı tek bir şey var' Kocaman bir sıfır' İşte bu yüzden, bugün olmayanı eleştireceğiz. Aklımdaki Kadıköy gibi bir sloganla Kadıköylülerin karşına çıkan ve Kadıköy tarafından belediye başkanlığı yetkisi verilen, Nuhoğlu'nun aklında görüyoruz ki Kadıköy için hiç bir şey yokmuş" dedi.

"KADIKÖYLÜLER BELEDİYE BAŞKANINA HİZMET İÇİN OY VERDİ"

Kadıköy için yapılan bir şey göremediklerini ifade eden Şahin, "Biz geçen yerel seçimlerde zaten Kadıköy'ün kaybettiği 25 yılı eleştirmiştik. Kadıköy bir 5 yıl daha kaybetmesin demiştik. Maalesef Kadıköy Belediye Başkanı kaybedilen bu yıllara bir kayıp yıl daha ekledi. Hiç şüphesiz ki Kadıköylüler belediye başkanına hizmet için oy vermiştir. Kadıköylüler Aykurt Nuhoğlu'na daha iyi bir Kadıköy için oy vermiştir. Gelinen noktada, bu yetkinin sorumsuzca kullanıldığı çok açıktır" diye konuştu.


"İDDİA EDİYORUM Kİ, NUHOĞLU AK PARTİ İÇİN DUA EDİYOR"

Kadıköy'de yapılan mega projelerde AK Parti'nin imzası olduğunu dile getiren Şahin, "Ben iddia ediyorum Kadıköy Belediye Başkanı, her gün yatıp kalkıp AK Parti'ye dua ediyor. Aykurt Nuhoğlu 7 Haziran'da AK Parti'nin yine tek başına iktidar olmasını istiyor. Ben iddia ediyorum ki, AK Parti'nin Büyükşehir yönetiminden gitmesini asla istemiyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü AK Parti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti Hükümeti olmasaydı, Kadıköy gerçekten bir köy olurdu. Çünkü Kadıköy'ü marka yapan ne varsa, Kadıköy'de mega proje olarak ne varsa hepsi AK Parti'nin eseridir" şeklinde konuştu.


KADIKÖY BELEDİYESİ'NE İSRAİL ELEŞTİRİSİ

Kadıköy Belediyesi'nin İsrail'in Tel Aviv şehrini kardeş şehir olarak belirlemesini eleştiren Şahin, "Masum çocukların, savunmasız binlerce insanın katili İsrail'in Telaviv şehrini Kadıköy Belediyesi kardeş şehir olarak kabul etti ama bütün Türkiye zalim İsrail'i kınıyor. Kadıköy Belediyesi de kardeş oluyor. Bu anlayış bu düşünce, bu anlayış bizim değerlerimize ne kadar uzak olduğunun bir yansımasıdır. Belediye Meclisinde kardeşlik ilişkisi bitirilsin teklifinde bulunduk. Teklifimizi kabul etmediler. Ey Kadıköy Belediye Başkanı bütün Türkiye'nin önünde vicdanına sesleniyorum hadi kaldırın bu kardeşliği biz de milletçe alkışlayalım sizi. Ama kaldıramazsınız" ifadelerini kullandı.

"KADIKÖY BELEDİYESİ VİZYON SORUNU YAŞIYOR"

Kadıköy Belediye yönetiminin vizyon sorunu yaşadığını söyleyen İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, "Maalesef Kadıköy'de yerel yönetim fakirliği yaşanıyor. Soyut söylemlerden somut projelere geçemeyen bir Kadıköy Belediye Başkanı ile Kadıköy kayıp bir yılı daha geri de bıraktı. Kadıköy'ün başka bir yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Biz Kadıköy'ün her sorununa AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı müdahil olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu yapıcı muhalefetimiz ile önümüzdeki 4 yılda Kadıköy Belediyesi'ni denetlemeye devam edeceğiz. Kadıköy'ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy'de doğru yerel yönetim anlayışının hayat bulması için erdemli siyasetimize devam edeceğiz. Bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki Kadıköy'ü hak ettiği yerel yönetime bir gün kavuşturacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy Belediyesi'ne başarısızlık belgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN