Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirvede şenlik

23 Nisan kutlamalarına katılmak için Türkiye'ye gelen çocuklar Erdoğan, Davutoğlu ve Çiçek tarafından ayrı ayrı kabul edildi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Zirvede şenlik
Devletin zirvesi dün, nedeniyle ülkemize gelen yabancı çocukları ağırladı. Toplam 34 ülkeden Türkiye'ye gelen 250'yi aşkın çocuk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği çocuklara "Şimdi hazırlanın dünyaya hep birlikte sesleneceğiz" diyen Erdoğan, onlarla birlikte "Çocuklara kıymayın efendiler" diye seslendi. Erdoğan, "Bir büyüğünüz olarak sesleniyorum" diyerek çocuklara şu öğütlerde bulundu: "Hayali olmayanın hedefi de olmaz. Çölün ortasında dahi masmavi denizi hayal etmekten asla geri durmayın. Sizlerin o tertemiz kalpleriniz hayalleri hakikate çevirmeye yeter." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine dünya çocuklarına armağan olarak hazırlanan "Mavi Bulut" şarkısı da programda ilk kez çalındı. Sinan Akçıl'ın sözünü yazdığı ve bestesini yaptığı şarkının klibinde, Erdoğan'ın çocuklarla çekilen fotoğraf ve görüntüleri de yer aldı.

EN KÜÇÜK KORUMA

Davutoğlu'nun sembolik korumalığını, yakın koruması Mehmet Turhan'ın kızı 11 yaşındaki Ece Turhan yaptı. Koruma kıyafeti giyen Turhan, Davutoğlu'na tören boyunca eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın İstanbul'da yabancı konukların katılımıyla gerçekleştirilecek Barış Zirvesi'nde konuşacak. Erdoğan, 27 Nisan'da ise Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah'ın davetlisi olarak Kuveyt'e gidecek.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/21/SurmansetTekli960/1429626354710.gif

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirvede şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN