Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gizli gündemleri kantonlar üretmek

Giriş Tarihi: 23.4.2015
Gizli gündemleri kantonlar üretmek
Akdoğan, HDP beyannamesinde yer alan yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve demokratik özerkliğin altında "kanton" düşüncesinin yattığını söyledi Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçim beyannamesinde yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve demokratik özerklikten bahseden HDP'ye sert çıktı. TRT Haber'de katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, özetle şunları söyledi:

ALTINDA KANTON DÜŞÜNCESİ VAR:
(HDP'nin yerel yönetimleri güçlendirme söylemi) Bunun altındaki anlayış, söylemediği şey şu: "Güneydoğu'yu biz kanton yapalım, sahibi biz olalım, siz buraya karışmayın ama biz Türkiye'nin diğer tarafına da ortak olalım. Oralarda da söz sahibi olalım." Aslında PKK'nın ve uzantıları olan yapının söyleyemediği şey bu.

PKK 'YA ÇAĞRI YAPAMIYOR:
Hala diyorlar ki 'Biz silahsız çözümden yanayız'. Tamam o zaman çağrı yap PKK'ya, bıraksın silahı. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesinden bahsetmiyoruz. Bu PKK'nın siyasi projesidir. Oradaki kasıt da, 'şehirlerde valiler seçimle gelsin', yerel yönetimleri güçlendirelim değil kantonlar üretmektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizli gündemleri kantonlar üretmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN