Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasin Aktay: Türk soykırımı yapılmak istendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, A Haber'de Banu El’in sunumu ile ekranlara gelen Gece Ajansı programında 1915 olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aktay, "1915'te Rus saflarına geçen Ermeni çeteler, köylere baskınlar düzenleyerek Türk soykırımı yapmaya çalıştı" dedi.

Giriş Tarihi: 23.4.2015 15:14 Güncelleme Tarihi: 23.4.2015 15:14
Yasin Aktay: Türk soykırımı yapılmak istendi
TÜRK KÖYLERİNE BASKINLAR YAPILDI

1915'te yaşanan hadisede Osmanlı Devleti durduk yere Ermenilerden ırkçı bir şekilde kurtulayım diyerek harekete geçmiş değil. Dört bir cephede savaşmakta olan bir Osmanlı var o dönemde, ve Rus saflarına geçerek Türk köylerine, Müslüman köylerine baskınlar yaparak, bir tür Türk soykırımını gerçekleştirmeye çalışan harekete geçmiş bir Ermeni çeteleri gerçeği var.

OSMANLI ERMENİLERİ NAKLETTİ

Osmanlı yapabileceği en masum, en az şeyi yapıyor aslında. Ermeni nüfusunun büyük bir çoğunluğunu naklediyor. Nakil ederken Osmanlı Devleti'nin dışına çıkarmıyor. Osmanlı Devleti'nin bir yerinden başka bir yerine naklediyor. Ermeni tecili denilen hadise, Ermenilerin Osmanlı topraklarının dışına sürülmesi yani, Osmanlı toplumunun Ermenilerden temizlenmesi değil, sadece Osmanlı Devleti içerisindeki yerlerinin değiştirilmesi. Halep'e, Beyrut'a, Lübnan'a naklediliyorlar Şam'a, Irak , Suriye topraklarına gönderiliyorlar ki buralarda yaşanmakta olan bir iç savaş tehlikesinin önüne geçebilmek için.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Aktay: Türk soykırımı yapılmak istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN