Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman’ın masumu dolandırıcı çıktı

ci polislerin kumpas soruşturmalarıyla tutuklandığı algısını oluşturmak için yapılan bir haber daha örgüt medyasının elinde patladı. Zaman gazetesinin “dan vatandaşa ‘kumpasa katıl’ teklifi” başlıklı haberinde mazlum vatandaş olarak gösterilen Birol Özgül’ün Kayseri esnafına yüz binlerce lira borç taktığı, karşılıksız çek suçundan yargılandığı, icra müdürlüklerinde onlarca dosyasının bulunduğu ortaya çıktı. Zaman’ın masumu dolandırıcı çıktı

Giriş Tarihi: 23.4.2015 08:51 Güncelleme Tarihi: 23.4.2015 09:24
Zaman’ın masumu dolandırıcı çıktı
medya aracılığıyla, yasadışı dinleme yapan polisleri aklamak için HSYK Başmüfettişliği ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeline iftira atan Birol Özgül'ün piyasaya borç takan biri olduğu ortaya çıktı. Zaman gazetesinin "dan vatandaşa 'kumpasa katıl' teklifi" başlıklı haberinde mazlum vatandaş olarak gösterilen Birol Özgül'ün Kayseri esnafına yüz binlerce lira borç taktığı, karşılıksız çek suçundan yargılandığı, icra müdürlüklerinde onlarca dosyasının bulunduğu bildirildi.

PARALELİN TANIĞI BÖYLE OLUR

15 Nisan 2015 tarihli Zaman gazetesinin sürmanşetinde "yargıdan vatandaşa kumpasa katıl teklifi" başlıklı bir haber yayınlanmış, Konya'da yaşayan Birol Özgül isimli bir vatandaşa paralel yapı iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen Ankara inde görev yapmış bir grup polis hakkında iftiraya zorlandığını iddia etmişti. "Dürüst ve namuslu polislere kumpas kuruluyor" algısı oluşturmak için hazırlanan habere konu olan Özgül, HSYK Başmüfettişliği ve Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personelini suçlamış, ifadesini alan polise "neden görevini hakkıyla yapan meslektaşlarınızdan şikayetçi olmamı, onlara kumpas kurulmasına alet olmamı istiyorsun?" dediğini, görevli memurun ise güya "yukarıdan öyle istiyorlar" şeklinde cevap verdiğini iddia etmişti. Paralel medyanın iftira kampanyasında kullandığı "mazlum vatandaş" düpedüz dolandırıcı çıktı.

MAĞDUR ESNAF: DOLANDIRICI LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

Akit'in ulaştığı mağdur esnaflardan Karaca Besin Firmasının sahibi Mustafa Karaca da, Birol Özgül ile ilgili iddiaların tamamını doğruladı.

Zaman gazetesinde yayınlanan haberi gördükten sonra beyninden vurulmuşa döndüğünü ifade eden Karaca, şunları söyledi:
"16 Nisan tarihinde bir arkadaşın elindeki Zaman gazetesinin sürmanşetindeki resim dikkatimi çekti. Haberi okudum ben bu kişiyi 15 yıldır tanırım, kendisi Kayserilidir. 2011 yılından bu tarafa başta Kayseri olmak üzere İstanbul, Ankara ve Adana olmak üzere birçok firmayı dolandırmıştır. Bana da borcu var, defalarca Konya'ya alacağımı almak için gittim. Bana, 'Ticaret yaptık batırdık o defteri kapattım' diye pişkince cevap verdi. Oysaki Kayseri ve Konya'da gayrimenkulleri olduğunu ve bunları yakınlarının üzerine geçirdiğini öğrendim. Lüks içinde yaşayıp jiple geziyor. Bunların haciz edilmemesi içinde eşiyle resmi olarak boşandı, ancak aynı evde yaşamasına rağmen haciz yapılamıyor" dedi.

'MASUM VATANDAŞ' ESNAFA YÜZ BİNLERCE LİRA BORÇ TAKTI!

Konya'da Avşar Obası markasıyla şarküteri ürünleri satan ve ünlü bir sucuk markasının bir dönem Konya Bayiliğini yapan Birol Özgül'ün alın teriyle para kazanmak için çabalayan Kayseri esnafını karşılıksız çeklerle yüz binlerce lira dolandırdığı belirlendi. Özgül'ün, Kayseri'nin bilinen markalarından Nurhamü Gıda Sanayi LTD'ye 238 bin, Korkmaz Sucuklarına 160 bin, Karaca Besin LTD'ye 60 bin, Beset LTD'ye 67 bin, Reha Sucuklarına 25 bin lira borcu bulunduğu, ödemeleri gerçekleştirmemesi ve birçok çekin karşılıksız çıkması sonucu mahkemelik olduğu kaydedildi.


MAHKEME KARARIYLA ÇEK YASAKLISI

Nurhamü Gıda tarafından açılan dava dosyası ve icra müdürlüklerine ilişkin belgelerde Özgül'ün firmayı karşılıksız çeklerle 238 bin lira dolandırdığı, bu alacakların tahsil edilemediği ifade ediliyor. Kayseri 3. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen "karşılıksız çek" düzenlemeye ilişkin 2012/580 esas nolu davada, Özgül'ün suçlu bulunduğu, çek düzenleme ve çek hesabı açmasının yasaklandığı, Merkez Bankasına bu yönde yazı yazılmasına karar verildiği ifade edildiği belirtildi. Paralelin dürüst vatandaşı Birol Özgül hakkında sadece Nurhüma Gıda Sanayinin 6 icra dosyası bulunuyor. Kayseri 1. İcra Müdürlüğünde 2010/8184 dosya numaralı, 70 bin lirası takipli toplam 135 bin 466 lira, aynı müdürlükte 2011/606 sayılı dosyada 12 bin 286 lira, 2011/606 sayılı dosyada 13 bin 707 lira, 2011/310 sayılı dosyada 5 bin 236 lira, 2011/ 1741 sayılı dosyada 54 bin lira ve 4. İcra Müdürlüğünün 2011/2732 sayılı dosyasında 17 bin 765 lira icraya düşmüş borç olduğu görülüyor.

Yeni Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman’ın masumu dolandırıcı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN