Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Kılıçdaroğlu'na vaat salvosu

Genç Parti Genel Başkanı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerini kopyacılıkla suçladı. Seçim kampanyasını ünlü reklamcı Ali Taran’a emanet eden CHP'yi eleştiren Uzan "Ülkem için hayırlı olsun ancak kopyacı CHP Ali Taran'la da olsa, Fethullah Gülen desteği de olsa bu seçimlerde başarılı olamaz" dedi.

Giriş Tarihi: 24.4.2015 17:05 Güncelleme Tarihi: 24.4.2015 17:59
Cem Uzan'dan Kılıçdaroğlu'na vaat salvosu
Seçim kampanyasını ünlü reklamcı Ali Taran'a emanet eden CHP'nin kampanyasında yoksul aileye maaş, emekli maaşlarında artış ve iki ikramiye, asgari ücretin vergiden muaf tutulması, çiftçiye mazotun 1.5 lira olması gibi vaatler yer alıyor. CHP'ye yakın isimlerin dahi kaynak noktasında işin içinden çıkmakta zorlandığı vaatlere yönelik peş peşe eleştiriler geliyor. CHP'nin bu seçim vaatlerini kopyacılıkla suçlayan Genç Parti Genel Başkanı , CHP'nin Fethullah Gülen desteği de olsa başarılı olamayacağını söyledi.

KOPYACI CHP

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin, 2002 yılında 50 milyon dolarlık reklam kampanyası ile siyaset arenasına inen Cem Uzan'ın vaatlerinin bir nevi 2015 uyarlaması olduğu eleştirileri yapılmıştı. Uzan da sosyal medyadan bu durumu dile getirdi. Uzan açıklamasında "Genç Parti meclise giremedi ama fikirleri girdi ve hatta uygulandı. Benim uçuk denen projelerimin çoğu yapıldı, yapılması gereken işleri ortaya koydum ve hükümetler de bunları doğru bularak uyguladı. Ülkem için hayırlı olsun ancak kopyacı CHP Ali Taran'la da olsa, Fethullah Gülen desteği de olsa bu seçimlerde başarılı olamaz" ifadelerini kullandı.

Uzan 2002 yılında meydanlarda ve televizyonlarda sıfıra çekilen vergiler, 1 lira seviyelerindeki mazot fiyatları, bedava dağıtılan ürünler, kaldırılan ve kapatılan kurumlar vaatlerinde bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Uzan'dan Kılıçdaroğlu'na vaat salvosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN