Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP üyesi Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

Mersin'in Silifke ilçesi Taşucu Mahallesi'nde kafe işletmeciliği yapan, CHP üyesi İlker Bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Giriş Tarihi: 26.4.2015 11:34
CHP üyesi Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
Cumhuriyet Halk Partisi, Silifke ilçe üyesi İlker Bulundu, 24 Mart 2015 günü sosyal medya hesabı üzerinden Ak parti tarafından reklam panolarına yapıştırılan, nevruz reklamını kopyalayıp, Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla yaklaşık bir ay sonra gözaltına alındı. CHP üyesi İlker Bulundu emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldığı Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

SİLİFKE YÖNETİMİNDEN PROTESTO

İlker Bulundu'nun tutuklanmasının ardından bir araya gelen CHP Silifke ilçe üyeleri olayı protesto etti. Açıklama yapan CHP Silifke ilçe Başkanı Bünyamin Uçar, İlker Bulundu'nun reklamı eleştirdiğini kamuoyunun da bildiği üzere pek çok vatandaşımızın son dönemde Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla tutuklandığını söyledi. CHP ilçe başkanı Uçar, yargının 17 ve 25 Aralık operasyonlarında Bakanlar ve çocuklarına, Cumhurbaşkanı'na hakaretten daha yüksek cezalar ön görülmesine rağmen bunların uygulanmadığını, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten bir çok kişinin tutuklanmasını adli yargının baskı Altında olduğunun göstergesi olarak değerlendirdi. İlker Bulundu'nun ailesi de üzgün olarak basın açıklamasının yapıldığı salonda toplantıyı takip etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP üyesi Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN