Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Gülerce: Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğünü yaptığı Ortak Akıl programında Gazeteci-Yazar Hüseyin Gülerce, 20 Aralık 2014'te yaşananları anlattı ve cemaatle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gülerce, '7 Şubat 2012'deki MİT krizinden itibaren Mayıs 2014'te Zaman'dan ayrıldığım güne kadar çizgim bir denge götürmekti. Acaba sulh olabilir mi diye girişimlerim oldu ama Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum.' dedi.

Giriş Tarihi: 26.4.2015 12:17 Güncelleme Tarihi: 26.4.2015 12:32
Hüseyin Gülerce: Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum
Gülerce, '7 Şubat 2012'deki MİT krizinden itibaren Mayıs 2014'te Zaman'dan ayrıldığım güne kadar çizgim bir denge götürmekti. Acaba sulh olabilir mi diye girişimlerim oldu ve engellendim' dedi.

17 Aralık'ta darbe girişimi olduğunu söyleyen Gülerce, 'İş kötüye gidiyor diye hamle yaptım, Pensilvanya'dan arandım' diye konuştu. Gülerce şunları söyledi:

'Kimlerin 'bir adım daha ileri gitme' dediğini, Pensilvanya'dan 10 dakika arayla hangi iki kişinin aradığını açıklayacağım. İş kötüye gidiyor mutlaka bir girişimde bulunmam lazım diyerek Ankara'da yaptığım bir hamle var. Bir yemekte bir insana ricada bulundum, hamlemle ilgili. Lokantadan bahçeye çıkınca 10 dakika arayla Pensilvanya'dan iki kişi aradıç İkinci kişi diyor ki; 'şu anda ne yapıyorsan bir adım daha iler gitme.' Ben zaten orada 20 Aralık günü kesin kararımı verdim. Fethullah Gülen sulh istemiyor. Çünkü benim attığım adım sulh adımıydı. Ama Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum.'

Kaynak : Beyaz gazete

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Gülerce: Pensilvanya'dan gelen iki telefonla durduruldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN