Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Aydın: Eskiden Kürt demek suçtu

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın "Eski Türkiye'de hiçbir kimlik yoktu." dedi.

Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:43
Ahmet Aydın: Eskiden Kürt demek suçtu
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Eski Türkiye'de faili meçhuller vardı, işkenceler vardı, Kürt yoktu, Alevi yoktu, tek tip insan vardı" dedi.
Aydın, seçim bölgesi Adıyaman'da Kahta ilçesinde esnafı ziyaret ederek, partisinin seçim bürosu açılışına katıldı.

"KÜRT OLMAK SUÇTU"

Aydın, burada yaptığı konuşmada, eskiden Kürt olmanın ve "Kürdüm" demenin suç sayıldığını belirterek, artık o karanlık günlerin geride kaldığını söyledi.

Paralel ve şer şebekelerin bir olduğunu ifade eden Aydın, geçmişte yaptıklarını tekrar yapmaya, millettin önünü kesmeye çalışacaklarını dile getirdi.

Koalisyon dönemlerinin geride kaldığını belirten Aydın, şöyle konuştu:

"16 AYDA BİR HÜKÜMET DEĞİŞİYORDU"

"Eski Türkiye'de faili meçhuller vardı, işkenceler vardı, Kürt yoktu, Alevi yoktu, tek tip insan vardı. Tüm bunların altında CHP'nin imzası vardı. Eski Türkiye'de IMF kapılarında dolanan hükümetler vardı. 16 ayda bir hükümetler değişirdi, koalisyonlar vardı. Memurlarının maaşını ödeyemeyen hükümetler vardı. Türkiye tarihinde en büyük küçülmesini bu dönemde yaşadı."

Aydın, bugün yaşanan sorunların tek sebebinin CHP olduğunu savunarak, CHP'nin bu ülkede kendisi dışında olan herkesi yok saydığını, camileri ahır haline getirdiğini ve bu milletin CHP'yi bir daha iktidar etmeyeceğini ileri sürdü.

"KIZLARIMIZ OKULA ALINMIYORDU"

AK Parti davasının kurucu lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli eğitim müfredatında olan bir şiiri okuduğu için cezaevine atıldığını anımsatan Aydın, "Bu ülkede özgürlük varsa bunu sağlayan AK Partidir. Eskiden başörtülü kızlarımız okul bahçesinden içeri alınmıyordu. İkna odaları vardı, katsayı adaletsizliği vardı. Yani eskiden Türkiye karanlıktaydı. Fakat halk tercihini yaparak aydınlığı tercih etti" diye konuştu.

HDP'YE SERT TEPKİ

Aydın, HDP'nin seçim bildirgesinde yer alan zorunlu din dersi ve Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracağı yönündeki vaatlerine de tepki göstererek, HDP'nin Ermeniler için okudukları Fatiha'yı Kobanililerden esirgediğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Aydın: Eskiden Kürt demek suçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN