Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul Yönetim Bilgi Ve Veli Bilgilendirme Sistemi veli giriş ekranı

E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde hem veli hem de öğrenciler kolayca okul bilgilerine ulaşabilmektedirler. Peki E-okul nasıl kullanılır? E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında detaylı bilgi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır ayrıntılı olarak haberimizde bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 29.4.2015 10:03 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 10:04
E-Okul Yönetim Bilgi Ve Veli Bilgilendirme Sistemi veli giriş ekranı
E-Okul sistemi velilerin öğrencilerini daha sıkı takip edebilmesi için tasarlanmış bir sistemdir. Öğrencilerin bilgilerinin internete yüklenmesi ile öğrenciler ve veliler e-okul sistemi ile bu bilgilere ulaşabilmektedir. E-Okul sistemi kurulduktan sonra hem veliler hem de okuldaki yöneticiler ve öğretmenler çok rahatlamıştır. Milli eğitim Bakanlığı bu sistemi kurarken velilerin öğrencilerini daha sıkı takip edebilmesini ve bu sayede öğrencilerin daha sıkı çalışmasını amaçlamıştır. Ayrıca e-devlet sistemi sadece veliler için de tasarlanmamıştır. Öğretmenler ve yöneticiler de bu sisteme giriş yaparak birçok işlemlerini internet üzerinden halledebilmektedir. Ülkemizde bulunan bütün resmi ve özel okullar bu sistemi kullanmaktadır. Okullarda okuyan öğrenciler de bu sisteme giriş yaparak sınav tarihlerini ve sınav sonuçları gibi bilgileri internet üzerinden öğrenebilirler.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!


Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemini 2 bölüm olarak kurmuştur. Öğrencilerin okul bilgilerinin yer aldığı E-okul veli bilgilendirme sistemine öğrenciler ve veliler girebilmektedir. Veliler bu sisteme giriş yaparak okulda okuyan öğrencilerinin okul hakkındaki bütün bilgilerine ulaşabilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sistemine veliler ve öğrenciler öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgilerini girerek giriş yapabilirler. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrencilerin okul bilgileri bulunmaktadır. Bu sistemde bulunan başlıca olarak bilgilerden öğrencinin devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları, sınav tarihleri ve not kartı gibi bilgiler bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde veliler okula gitmeden öğrencinin bütün bilgilerine internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilmektedir. E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise sadece öğretmenlerin ve yöneticilerin girebildiği E-Okul yönetim bilgi sistemidir. Milli Eğitim Bakanlığı bu sistemi öğretmenler ve yöneticiler için geliştirmiştir. E-Okul sistemi yöneticiler için büyük rahatlık sağlamıştır. Yöneticiler e-okul sistemi devreye girdikten sonra okullarda olan bütün evrak işlerini internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Yöneticiler e-okul sistemine girerek öğrencilerin kayıt işlemlerini, nakil işlemlerini, kayıt yenileme işlemleri gibi işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Öğretmenler ise bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin okul bilgilerini sisteme girebilirler. Öğretmenler öğrencilerin devamsızlık bilgisi, not kartı, sınav sonuçları gibi bilgileri sisteme girmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının kurmuş olduğu e-okul sistemine internet olan heryerden ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonlarınıza da e-okul uygulamasını indirerek telefonlarınızda giriş yapabilirsiniz.

E-Okul sisteminin bir parçası olan e-okul veli bilgilendirme sistemine e-okulun ana sayfasının üst tarafında bulunan veli bilgilendirme sayfasına giriş ekranından giriş yapabilirsiniz. Bu bölüme öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını girdikten sonra güvenlik kodunu da sisteme girerek giriş yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinin okul bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sistemde bulunan bilgilerden birisi öğrencinin devamsızlık bilgisidir. Öğretmenler ve yöneticiler bu sisteme öğrencilerin devamsızlık bilgisini her gün güncel olarak girmektedir. Bu sayede veliler güncel olarak öğrencilerin devamsızlık bilgisini öğrenebilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde ayrıca öğrencinin sınav tarihleri, sınav sonuçları, not kartı, proje ödevi hakkında bilgiler ve dönem ödevi bulunmaktadır.

E-Okul sisteminin bir de yöneticiler ve öğretmenlerin girebildiği bir bölümü vardır. E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmenler ve yöneticiler için geliştirilmiş bir sistemdir. E-Okulun ana sayfasının sağ tarafında bulunan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş ekranına kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra güvenlik kodunu da gerekli yere girerek giriş yapılabilir. Öğretmenler bu sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinin okul bilgilerini sisteme girmektedir. Devamsızlık bilgisi, sınav tarihi ve sınav sonuçları gibi bilgiler. Yöneticiler ise bu sisteme giriş yaparak öğrencilerinin bütün idari işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Öğrencinin nakil işlemlerini, kayıt yenileme ve kayıt silme işlemleri gibi işlemleri gerçekleştirebilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul Yönetim Bilgi Ve Veli Bilgilendirme Sistemi veli giriş ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN