Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınırında 3 ayrı bayrak

'in karşısında, ÖSO ve IŞİD'in ardından YPG de bayrak dikti TSK, olası durumlara karşı önlemlerini en üst seviyeye çıkardı

Giriş Tarihi: 29.4.2015
Kilis sınırında 3 ayrı bayrak
sınırında ÖSO ve IŞİD'in ardından PKK'nın Suriye kanadı YPG de bayrak dikerek hendek kazmaya başladı. 114 kilometrelik sınırın 17 kilometrelik alanında 3 ayrı örgütün bayrağı var. Temmuz 2012'de Özgür Suriye Ordusu, hemen karşıdaki Azzez ilçesi ile Esselema Sınır Kapısı'nı ele geçirmesinin ardından kendi bayrağını çekti. Elbeyli ilçesi ile Yavuzlu köyü arasını ele geçiren IŞİD de bölgeye kendi bayrağını dikti. PKK'nın Suriye kanadı YPG ise Afrin ile Deliosman arasındaki bölgeyi ele geçirerek kendi bayrağını çekti. YPG son olarak ise Demiışık köyü karşısında bulunan tepeye 2 bayrak birden dikti. Suriye ile 11 kilometre sınırı bulunan Kilis'in karşısında, sadece 17 kilometrelik bir alanda 3 ayrı örgütün bayrağı dalgalanıyor. Bu arada örgütler, bölgelerini korumak için çevrelerine hendek kazıyor.

HENDEK KAZIYORLAR

Geçtiğimiz günlerde IŞİD'in, Kilis'inYavuzlu köyüne bağlı Ardıçlı mezrası karşısında bulunan Suriye topraklarındaki doğalgaz tesisinin etrafına hendek kazıp telsiz sistemi kurarak büyük bir bayrak asmasının ardından, YPG de Demirışık köyünde, hem IŞİD hem de Türkiye sınırına iş makineleriyle hendek kazmaya başladı. IŞİD ve YPG Kilis sınırına bayraklarını diktiğini gören Türk köylüler de evlerinin çatılarına ve çiftliklerine Türk bayrakları dikti. Güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaran Türk Silahlı Kuvvetleri de sınır boyunca devriyeyi sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis sınırında 3 ayrı bayrak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN