Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rasim Ozan: "Onlara dokunan yanar"

Sabah Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı,7 Haziran seçimlerine gidilirken Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile HDP'li belediye başkanı Gültan Kışanak'ın görüşmesini A Haber'de değerlendirdi. Paralel örgüt ile görüşen siyasetçilerin itibar kaybettiğini söyleyen Kütahyalı, "Bu örgüt çözüm sürecine hep karşı çıktı, Kürt halkı Gülen'den nefret ediyor" dedi.

Giriş Tarihi: 29.4.2015 16:27 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 16:31
Rasim Ozan: Onlara dokunan yanar

"KCK BAHANESİYLE SÜRÜNDÜRDÜLER"
Paralel suç örgütü mensuplarıyla görüşen her siyasetçi feci itibar kaybına uğruyor. Eskiden şöyle bir laf vardı. Gülenci suç örgütü için . Dokunan yanıyor diye, hakikaten öyleydi. Dokunan yanıyordu. Şimdi de dokunan yanıyor, bu sefer başka türlü yanıyor. Eskiden bunlarda devlet gücü vardı, yargı gücü vardı. Tamamı onların elindeydi büyük oranda ve hakikaten Fethullah Gülen'e tek laf eden adamı içeri atıyorlardı. İşte basılmamış kitabı içeri attılar, bir sürü insanı içeri attıklarında önemli sayıda Kürt aydını da vardı. KCK bahanesiyle Kürtlerin önemli bir kısmını içeri attılar. Tüm bu BDP'li il başkanlarını, belediye başkanlarını hepsini süründürdüler. Plastik kelepçeli olan fotoğrafı özellikle Türk ve Kürt halkları kapışsın birbirlerinden nefret etsinler diye sürdüler.

"ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI ÇIKTILAR"
2009'daki o dönemki çözüm sürecini engellediler. Çözüm sürecinin başlangıcı 2009'dur. Sonra Habur olmuştur. 2009'dan itibaren paralel örgüt çözüm sürecine ve bu barış yoluyla Kürt meselesinin çözülmesine karşı çıkmıştır. Her açıdan büyük bir politik hata. Çünkü Kürt halkının büyük çoğunluğu Gülen ve çetesinden nefret ediyor. HDP'liler özellikle nefret ediyor çünkü HDP'lileri takır takır içeri tıktı bu örgüt.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rasim Ozan: "Onlara dokunan yanar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN