İstanbul Valisi Şahin´den açıklaması

İSTANBUL Valisi , "Taksim her türlü gösteriye, toplantıya kapalı bir alan olduğu için 'la ilgili kutlamalara da kapalıdır. Yalnızca yarın sembolik olarak işçi temsilcilerimizin veya siyasi parti temsilcilerimizin çelenk koyma ve Kazancı Yokuşu'nda karanfilli anma imkanı tanınacak. Ama onun ötesinde herhangi bir faaliyet olmayacak" dedi.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 15:50 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 16:50
İstanbul Valisi Şahin´den 1 Mayıs açıklaması
Kamu Denetimi Kurumu'nun (KDK), İstanbul Bürosu açılışına katılan Valis , kutlamaları ve alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, şunları söyledi: "Başka emekçilerimiz ve işçilerimiz olmak üzere tüm halkımızın 1 Mayıs bayramını kutluyorum. 1 Mayıs resmi olarak da tatil ve bayram kutlanıyor. 1 Mayısın bayram havasında ve tadında geçmesini özellikle diliyorum. Biz de valilik olarak 1 Mayıs'ın en güzel şekilde kutlanması için iki miting alanına 6 miting alanı daha dahil ederek geniş imkan sağlamaya çalıştık. Ancak Taksim her türlü gösteriye, toplantıya kapalı bir alan olduğu için 1 Mayıs'la ilgili kutlamalara da kapalıdır. Yalnızca yarın sembolik olarak işçi temsilcilerimizin veya siyasi parti temsilcilerimizin çelenk koyma ve Kazancı Yokuşu'nda karanfilli anma imkanı tanınacak. Ama onun ötesinde herhangi bir faaliyet olmayacak. Başta siyasi partiler olmak üzere, konuyla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarına bizlere ve görevlilerimize yardım ve desteklerini talep ediyorum. Herkes huzurlu bir şekilde 1 Mayıs'ı geçirmeli. İstanbul'un 1 Mayıs'ı huzurlu bir şekilde geçirmesi için herkes üzerine düşeni yapmalı"

Gazetecilerin, "Yarın kaç polis görev yapacak?" şeklindeki sorusuna Vali Şahin, "Yeteri kadar tedbirimizi aldık, yeterli kadar polisimiz olacak. Bu konuyla ilgili planlamalarımızı dün bir kez daha gözden geçirdik. Ancak biz ümit ediyoruz ki, bu tedbirlerin uygulanmasına ihtiyaç kalmayacaktır" diye yanıt verdi.

Vali Şahin, önceden ilan ettikleri miting alanlarından 1 siyasi parti ile bir sivil toplum örgütünün 1 Mayıs kutlamalarını bu alanlarda gerçekleştireceklerini söyledi. Şahin kutlamalardan birinin Kadıköy Salı Pazar'ında, diğerinin ise Bakırköy'de gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Valisi Şahin´den 1 Mayıs açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN