Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Topbaş'dan duble müjdesi

Giriş Tarihi: 30.4.2015 17:02 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 17:30
Topbaş'dan duble metro müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı , 'de Yüzme Havuzu ve spor kompleksinin temel atma töreninde konuştu. Bahçelievler için duble müjdesi veren Topbaş her mahalleye otopark yapılacağını belirtti. Topbaş konuşmasında isim vermeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini de eleştirdi.

'a ilişkin projeleri hakkında açıklamalar yapan Topbaş "Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan'ın 1994'te belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını sürdürüyoruz. sakinlerine teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde bize büyük destek verdiler. Önümüzde yine seçim var. Bir vaat piyasası, pazarı oluştu. Ama siz seçmen olarak sandığa gittiğinizde bana olarak Açık ara destek verdiğiniz gibi inanıyorum ki, genel seçimde de kime güveniyorsanız, kimin iş yapacağına inanıyorsanız çocuklarınızı düşünerek karar vereceksiniz" dedi.

Bahçelievler'e iki ayrı metro
1994 öncesinde su ve çöp sorununu çözemeyen bir İstanbul'dan 15 milyon nüfusuna rağmen bu sorunları yaşamayan bir İstanbul'a gelindiğine dikkat çeken Topbaş, "Bugüne kadar 68 buçuk katrilyon yatırım yaptık. İstanbul'da sadece ulaşım ve alt yapı değil her alanda hizmetleri yapıyoruz. Artık, yolları, kavşakları, alt geçitleri değil ları konuşuyoruz. Duble yol değil şimdi Bahçelievler için "Duble Metro" diyorum. Bakırköy İDO İskelesi'nden Bağcılar Kirazlı'ya gidecek olan metro Bahçelievler'den geçiyor. Ayrıca Ataköy-İkitelli Metrosu için de çalışmaları başlatıyoruz. 2019'a kadar 400 kilometre metro dedik, nasıl yapacaksınız diye sordular şimdi 430 kilometre diyorum, 2019'a geldiğimiz zaman bunun gururunu birlikte yaşayacağız. Biz bir şey dediğimiz zaman siz bize güveniyorsunuz, Notere ihtiyaç var mı. Yok. Çünkü söz adamı bağlar" şeklinde konuştu.

Spora büyük yatırım


Topbaş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
Göreve geldiğimizde 21 spor tesisi vardı şu an 95 tane var. 1 milyonun üzerinde insan ücretsiz istifade ediyor. 1 Katrilyonun üzerinde yatırım yaptık ve devam ediyoruz. 2012'de durup dururken spor başkenti ünvanı vermediler. AB dışında ilk defa bir kente bu ünvanı verdiler. İstanbul Kültür başkenti payesinden sonra spor başkenti payesini de aldı. Okulların bahçelerine spor salonları yaptık, 170 tane tamamlandı, 200'ü bulacak ve devam edeceğiz. Belediye olarak kamu kuruluşlarına borcumuz yok. Kaynaklar emin ellerde. Bütçemiz sağlam. Yatırımlara devam edeceğiz. "

Her mahalleye otopark

Her mahalleye otopark yapacaklarını belirten Topbaş, " İstiyoruz ki mahalleli kat mülkiyeti, tapusu gibi bir otopark tapusu alsın. Bunun ile ilgili model ürettik. Birkaç noktada çalışmaya hızlıca başlayacağız. Şirinevlerde bir yer altı otoparkı sözü vermiştik. Onun ihalesini yaptık. Yakında yer teslimini yapıyoruz ve inşaat başlıyor. Sözümüz yerde kalmıyor" dedi.

4 yılda bütün parayı bitirecek sonra çekip gidecek

Topbaş konuşmasında isim vermeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini de eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun 4 yıl için yetki istediğini hatırlatan Topbaş " 4 yıl istiyor, çünkü biliyor ki, 4 yılda bütün parayı bitirecek sonra çekip gidecek" şeklinde konuştu.
İşte Topbaş'ın müjdelediği Bahçelievler'den geçecek metrolar:
Ataköy-İkitelli Metro Hattı
İstasyon: 12
Hat Uzunluğu: 13 Km.
Yolcu Kapasitesi: 45 Bin /Saat/Yön
Yolculuk Süresi: 19,5 Dakika
İstasyonlar : Ataköy,( Marmaray) Yenibosna, Çobançeşme, Kuyumcukent, Doğu Sanayi Mimar Sinan, Evren Mahallesi, İkitelli Kavşağı , Mehmet Akif, Bahariye, Masko, İkitelli Sanayi
Entegrasyon: Marmaray, Başakşehir-Kirazlı Metrosu Ve Aksaray-Havalimanı Hafif Metrosu
Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı
İstasyon: 9
Hat Uzunluğu: 9 Km
Yolcu Kapasitesi: 70 Bin /Saat/Yön
Yolculuk Süresi: 13.5 Dakika
İstasyonlar: Bakırköy İdo, Özgürlük Meydanı, Zuhuratbaba, İncirli, Haznedar, İlkyuva, Yıldıztepe, Mollagürani, Kirazlı
Entegrasyon: Başakşehir-Kirazlı Metrosu, Marmaray, Yenikapı-Otogar-Havaalanı Hattı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topbaş'dan duble metro müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN