"Yeni Türkiye'de size yer yok"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Darbeci anlayışa, derin devlet yapılanmasına, paralel devlet yapılanmasına, KCK yapılanmasına yeni Türkiye'de yer yok" dedi.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 21:16
Yeni Türkiye'de size yer yok
Başbakan Yardımcısı , "'AK Parti güçlü bir şekilde iktidar olursa Yeni Türkiye'de bize yer yok' diyorlar. Evet, size yer yok, darbeci anlayışa yer yok, derin devlet yapılanmasına, paralel devlet yapılanmasına KCK yapılanmasına yeni Türkiye'de yer yok ve yeni Türkiye'yi inşallah hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.

ATO Congresium'da Ankara Otobüs ve Minibüsçü Esnafı Toplantısı'na katılan Akdoğan, siyasette Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti'nin milletin emanetini yüklendiğini belirterek, "Milletin yönetime el koymasının adıydı AK Parti. Ve bu emaneti Allah'ın izniyle hiç yere düşürmedik" diye konuştu.

Akdoğan, AK Parti'nin yaptığı icraatlara dikkati çekerek, "Siz biliyorsunuz, 6 bin kilometre bir yol vardı, şimdi 24 bin kilometre oldu. Düşünün en düşük memur maaşı 390 lira yani bizim öğrencilere verdiğimiz burs kadardı. Şimdi 2 bin 100 lira oldu" dedi.

Asıl büyük başarının Türkiye'yi demokratikleştirmek hak ve özgürlükleri geliştirmek, milletin emanetine sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Çok saldırılar oldu. Bildiriler, kapatma davaları, darbe girişimleri, sabotajlar. Bunların hepsine karşı bu hükümet milletin iktidarına, milletin iradesine sahip çıktı. Sizler de işte o milletin iktidarına, milletin adamına Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız" şeklinde konuştu.

"ESKİ TÜRKİYE'Yİ İSTEYENLERLE YENİ TÜRKİYE'Yİ KURMAK İSTEYENLER ARASINDA BİR MÜCADELE"

Eski Türkiye'yi isteyenlerle Yeni Türkiye'yi kurmak isteyenler arasında bir mücadele olduğunu belirten Akdoğan, "Gezi olayları oldu, 17 Aralık oldu, milletin iradesine tasallut etmeye çalıştılar, darbe girişimleri oldu, hep siz vardınız. Tayyip Erdoğan dik durdu, siz de onun arkasında durdunuz. Yine önemli bir seçime gidiyoruz. Bu bir referandum. Eski Türkiye'yi isteyenlerle yeni Türkiye'yi kurmak isteyenler arasında bir mücadele. Bir tarafta şer cephesi, diğer tarafta AK Parti kadroları var" dedi.

7 Haziran'da yapılacak genel seçimleri önemli gördüklerinin altını çizen Akdoğan şöyle devam etti:

"Biz bu seçimi önemli görüyoruz. Çünkü AK Parti güçlü olursa yeni anayasa yapılabilir. Biz önemli görürken birileri de hayat-memat meselesi görüyor. Kim onlar? Darbeciler, vesayetçiler... AK Parti güçlü bir şekilde iktidar olursa Yeni Türkiye'de bize yer yok diyorlar. Evet, size yer yok. Darbeci anlayışa yer yok. Derin devlet yapılanmasına, paralel devlet yapılanmasına, KCK yapılanmasına yeni Türkiye'de yer yok. Yeni Türkiye'yi inşallah hep birlikte inşa edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yeni Türkiye'de size yer yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN