'Onların musluklarından kan, bizimkinden bal akıyor'

Giriş Tarihi: 2.5.2015 16:29
'Onların musluklarından kan, bizimkinden bal akıyor'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Reklam kampanyalarına bakın, onların musluklarından kan akıyor, kan. Bizim musluklarımızdan bal akıyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Reklam kampanyalarına bakın, onların musluklarından kan akıyor, kan. Bizim musluklarımızdan bal akıyor, şerbet akıyor. Bir de CHP var, onun musluğundan da sadece tıs sesi çıkıyor" dedi.

Akdoğan, Polatlı AK Parti Seçim İrtibat Bürosunun açılışında, Türkiye'nin geriye gitmemesi için AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinden güçlü bir şekilde çıkması gerektiğini söyledi.

Yeni Türkiye'de vesayetçilere, derin devlet ile paralel devlet yapılanmalarına asla yer olmayacağını belirten Akdoğan, "Bunlar Türkiye'ye ihanet ettiler, yeni Türkiye'de bunlara yer olmayacak, sadece milletin dediği olacak" diye konuştu.

Akdoğan, milletin AK Parti'ye her zaman destek verdiğini, ülkedeki güven ve istikrarın sürmesi için yapılacak seçimlerde de aynı desteği vermeleri gerektiğini vurguladı.

AK Parti'nin liderliğinde, Türkiye'nin daha da gelişeceğini vurgulayan Akdoğan, "Türkiye'nin menfaatlerini kimseye çiğnetmeyiz. Reklam kampanyalarına bakın, onların musluklarından kan akıyor, kan. Bizim musluklarımızdan bal akıyor, şerbet akıyor. Bir de CHP var, onun musluğundan da sadece tıs sesi çıkıyor. Bunlar palavracı, palavracı, sadece uyduruyorlar. İstiyorlar ki 'Türkiye'yi batıralım, tekrar IMF'nin kölesi olsun' " değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, MHP ile HDP'nin işbirliği yapamayacağını ifade ederek, AK Parti'nin Çözüm Süreci'ni Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için devam ettirdiğini anlattı.

"Şimdi 'onlar bölünüyor, bölünüyor' diyorlar, arkadaş sen zihninde Türkiye'yi bölmüşsün. Sen Şırnak'ta siyaset yapabiliyor musun? Hakkari'de, Van'da var mısın? Yoksun" diyen Akdoğan, AK Parti'nin ülkenin her yerine gidebildiğini, her yerde var olabildiğinin altını çizdi. Akdoğan, şunları kaydetti:

"Biz, sizin ne mal olduğunuzu biliyoruz arkadaş, bu millet biliyor. Doğu'da başka Batı'da başka. İşte Doğu'da ne tür zulümler yapıyorlar, baskılar yapıyorlar, hep birlikte görüyoruz. Bunlar o statüko blokunun şu anda taşeronluğunu üstlendiler, 'bizi kullanın' diyorlar, herkesi kullandılar netice alamadılar, şimdi bunlar ortaya atıldı.

Bakın, Selahattin Demirtaş biraz oyunu artırsın, ilk İmralı'ya posta koyacak. Bunu kendileri de biliyor. Bunlar başka güçlerin taşeronu oldular. İşte 'Ben, CHP ve MHP ile yan yana gelebilirim' diyebiliyorlarsa, buna inanabiliyorlarsa, bunu içine sindirebiliyorlarsa burada zaten bir kandırmaca var, bunu millet çok iyi görüyor."

Akdoğan, açılış öncesi AK Parti Ankara Milletvekili adayı Mücahit Arslan ile Polatlı Çarşı Camisi'nde öğle namazını kıldıktan sonra esnaf ziyaretinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Onların musluklarından kan, bizimkinden bal akıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN