Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aramıza kimse giremez

Aramıza kimse giremez

Çözüm Süreci'nin devam edeceğini vurgulayan ve HDP'yi eleştiren Erdoğan: Bunlar dağdan emir aldıkları için bu ülkenin sistemi içerisinde değiller. Bu ülkenin geleceğini ne Paralel örgüte, ne de terör örgütüne teslim etmeyiz

VE DİYARBAKIR'DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün açılış ve ziyaretler için gittiği Batman ve Diyarbakır'da halka hitap etti. İsim vermeden HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı eleştiren Erdoğan, Çözüm Süreci'ne ilişkin önemli mesajlar verdi:

BİZİ BÖLEMEYECEKLER: Bizi bölemeyecekler, ayıramacaklar. Aman ha etle tırnak gili olmalısınız. Türk, Kürt, Zaza, ayrım yok. Tek millet, tek bayrak, tek vatan. Bu yolda bir olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

SİLAHLARI GÖMME ZAMANI: Elinden silahı bırakmayan, silahların gölgesinde particilik oynamaktan vazgeçmeyenlerin çözüm sürecini eleştirme hakları yoktur. Bu konuda siyasi irade ve devletin kurumları üzerlerine düşenleri yapmıştır. Artık sıra silahları gömüp üzerine beton dökmeye geldi. Çözüm sürecinin samimiyet göstergesi işte bu adımdır. Bu adımı atmayanın ne millete ne bize ne hükümete söyleyecek tek bir sözü yoktur.

DAĞDAN EMİR ALIYORLAR: Diyorlar ki Kürtlerin temsilcisi biziz. Hadi canım. Sokaklarda görüyorum, pislikten geçilmiyor. Önce oraları temizle. Kürt vatandaşıma hizmetkâr ol. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'yım. Valiliği ve belediyeyi de ziyaret edelim dedim. Sağ olsun belediye başkanı havaalanına gelme nezaketi bile göstermedi. Oraya gelmeyen bir belediyeyi, Cumhurbaşkanı olarak ziyaret etmek doğru mu? Bunu bilmenizi istiyorum, istismarını yapmasınlar. Geçenlerde Çanakkale'deydim. Her gidişimde bizi karşılar. Ben de oradaki kutlamalara gidince kendilerini ziyaret ettim. Her yere giderim, görevim. Fakat bunlarda ayrımcı ruh var.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aramıza kimse giremez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN