CHP doğuda yine yok

CHP doğuda yine yok
7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için 58 miting yapması planlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu seçimde de rotayı batıya çevirdi. Seçim mitinglerine Almanya'nın Düsseldorf kentinde yaptığı mitingle başlayan Kılıçdaroğlu'nun miting programı genel seçimlerde de hedefin doğu ve güneydoğu yerine batı olduğunu gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun miting programında Şırnak, Hakkari, Van, Bingöl, Mardin, Ağrı, Batman, Siirt, Bitlis ve Muş gibi iller yer almıyor. Seçim mitinglerinde 10 bölge ilini pas geçecek olan Kılıçdaroğlu'nun 15 Mayıs'ta Kahramanmaraş ve Gaziantep, 18 Mayıs'ta Erzincan ve Sivas, 21 Mayıs'ta Kars ve Erzurum, 25 Mayıs'ta Tunceli ve Elazığ, 27 Mayıs'ta Diyarbakır, 1 Haziran'da Şanlıurfa, 2 Haziran'da da Adıyaman'da miting yapması planlanıyor. Özellikle sahil oylarını kaptırmamayı hedefleyen CHP, seçim çalışmalarını ağırlıklı olarak batı illerinde yürütürken CHP'nin bu stratejisi kulislerde bölgeyi HDP'ye bıraktığı ancak batı illerinde HDP'ye oy kaptırmamayı hedeflediği şeklinde yorumlanıyor. CHP lideri büyükşehirlerde ise farklı tarihlerde birden fazla miting yapmaya hazırlanıyor.

SANDIK TEYAKKUZU

Mitinglerle seçim hazırlıklarını sürdüren CHP bir yandan da seçim gününe yönelik sandık güvenliği çalışmalarını sürdürüyor. Partide örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl, Seçim ve Hukuk İşleri'nden sorumlu genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan ve Kılıçdaroğlu'nun danışmanı İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in koordinasyonunda yürütülen hazırlıklar kapsamında seçim günü her sandık çevresi için en az iki kişi görevlendirilecek. Toplam 350 bin kişinin CHP adına sandıklarda görev yapması planlanırken sandık görevlilerinin eğitimi de sürüyor. Sandık görevlileri için parti 'sandık çevresi sorumlusu' kartları hazırlarken seçim gecesi ise Genel Merkez'de seçim sonuçları takip sistemi kurulacak.

'TÜRKİYE, YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPACAK'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçmenlere 7 Haziran'dan sonra yeni bir Türkiye sözü verdi. Partisinin Kayseri mitinginde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Size söz veriyorum; günde 24 saat sizler için çalışacağım. Türkiye'de artık huzur, barış istiyoruz. Bu ülkede yoksulluk olmasın istiyoruz. Türkiye'de yeni bir iklim var. Benim sizin oylarınıza ihtiyacım var. Onun için beraber çalışacağız" dedi. Emekliye para vermenin, esnafa para vermek demek olduğunu vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "O emekli o parayı İsviçre bankalarına yatırmayacak, alışveriş yapacak. Biz Kuvayı Milliye partisiyiz; Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Seçim bildirgemizi açıkladık. Bizim seçim bildirgemiz, parti programı gibidir. Biz sorunları çözeceğiz. Bunun sözünü veriyorum." Sandık başına gideceklerin 7 Haziran'da yeni bir Türkiye'ye 'merhaba' diyeceklerini kaydeden CHP lideri şöyle dedi: "Eğitim sistemini 1 yılı okul öncesi olmak üzere zorunlu 13 yıl yapacağız. Modern ülkelerde böyle. 'CHP iktidara gelince imam hatipleri kapatacak' diyorlar. Kayseri'den bir daha söz veriyorum; CHP iktidarında imam hatipler kapatılmayacak. İmam hatipleri kuran Cumhuriyet Halk Partisi. CHP iktidarında hiç kimsenin etnik kimliğini, yaşam tarzını siyasete alet yapmayacağız. Kadınlarımız, sizleri de unutmadık. Her ailenin en az 720 lira aylık geliri olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP doğuda yine yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN