Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan-Akıncı ortak basın açıklaması yaptı

Cumhurbaşkanı ve KKTC Cumhurbaşkanı ortak basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 6.5.2015 19:49 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 21:51
Erdoğan-Akıncı ortak basın açıklaması yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı , Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın, cumhurbaşkanlığı görevini devralmasının ardından ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye yaptığını anımsatan Erdoğan, Akıncı ve beraberindeki heyeti Türkiye'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Erdoğan, KKTC'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısından dolayı Akıncı'yı tebrik etti ve yeni görevinde üstün başarılar diledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Kıbrıs Türk halkının demokrasi geleneğinin erişmiş olduğu yüksek seviyeyi dünyaya göstermesi bakımından çok büyük önem arz ettiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'deki seçimlerin son derece şeffaf, adil ve barışçıl atmosferde yapıldığını, seçimler sonucunda birlik, beraberlik ve demokrasinin kazandığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde, Kıbrıs meselesinde ilerleyen dönemde ne gibi adımlar atılacağının ve atılacak adımlardaki rolleri konuşma fırsatını bulduklarını belirterek, "Milli davamız olan Kıbrıs'ta, Kıbrıs Türkü'nün meşru haklarının savunulması, Ada'da adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması noktasında Sayın Cumhurbaşkanı ile önemli mesafeler katedeceğimize inanıyorum. İkili görüşmemizde bunları etraflıca değerlendirme fırsatımız oldu, ardından heyetler arası görüşmede yine bunları değerlendirmek suretiyle yol haritamızı ele almış olduk. Her türlü iyi niyetli yaklaşıma ve Birleşmiş Milletler'in çabalarına bugüne kadar destek verdik, vereceğiz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan-Akıncı ortak basın açıklaması yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN