Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’tan Kılıçdaroğlu’na taş

Sancaktepe ilçesinde İBB’nin yatırımlarının toplu açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Taşeron işçi kalmayacak” vaadini değerlendirdi. CHP’li ilçe belediyelerindeki taşeron işçilerin kovulduğunu hatırlatan Topbaş, Kılıçdaroğlu’na seslenerek “Kardeşim sen genel başkansın, CHP’li belediyelerde taşeronu bitir sonra sana inanalım” dedi.

Giriş Tarihi: 7.5.2015 22:46 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 22:57
Kadir Topbaş’tan Kılıçdaroğlu’na taş
'Taşeron işçiliğini ortandan kaldıracağım' diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Topbaş, "Taşeron işçiliğini ortaya çıkartanlar bunlar, şimdi de tutturmuşlar biz bunu bitireceğiz diyorlar. Bizde de 12 bin civarında taşeron var. Taşeronları biz kendi bünyemizde kadroya almaya çalışıyoruz. Kardeşim sen genel başkansın Büyükşehirlerde ve ilçelerde belediyelerin var. Sen orada taşeronu bitir ve de ki ben buralarda bitirdim ben bunu ortadan kaldırabilirim de ki inanalım. AK Parti'den CHP'ye geçen ilçe belediyelerinde başa geldikten sonra taşeron işçilerini işten çıkartılar böylelikle taşeronu bitirdiklerini söylüyorlar. CHP'li ilçe belediyelerinde yaptıkları gibi galiba tüm taşeron işçileri işten çıkarmayı vaad ediyorlar" dedi.

YENİDOĞAN'A METRO MÜJDESİ

Topbaş, törendeki konuşması sırasında, inşaatı süren 20 kilometrelik Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe-Çekmeköy metrosunun Yenidoğan'a uzatılması talebinde bulunan Sancektepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'e dönüp "Tamam başkan istediğin gibi olsun" sözleriyle müjde verdi. Topbaş konuşmasında "Her yere metro, her yerde metro dedik. Hatta dedik ki her mahalleye yürüme mesafesinde metro dedik, dünyanın bir çok gelişmiş şehrinde bile yok bu söylediğimiz. Yani bir mahallede en fazla yarım saat yürüdüğünüz zaman bir metro istasyonuna gelebileceksiniz bundan bahsettik. Şimdi sayın Sancaktepe Belediye Başkanımız Yenidoğan'a metro diyor, bende buradan onaylıyorum tamam başkanım yapalım. Metro maliyetleri çok yüksek bir kilometresi 50 milyon dolara yapılıyor. Bizde bunu yapacağız. Sizin paranız, sizin kaynağınız doğru yere kullanıldığı için bunlar yapılabiliyor" ifadelerini kullandı.

"BİZ BUNLARIN CEMAZİYEL EVVELLERİNİ BİLİRİZ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak hiç borçlarının olmadığını belirten Topbaş, "Belediye olarak şükürler olsun bir kuruş borcumuz yok. Hatta kasamızda paramız var onlar da orada duruyor. Birileri o paraları gördüğü için ah bir 4 yıl iktidarı alabilsem diyorlar. O zaman sizler bizi görün diyorlar. Hani biliyorsunuz hikaye kitaplarında var ya karga tilki meselesi 'ah bir peynir düşürebilsem' diye bakıyorlar. Ama halkımız sizin cemaziyel evvelinizi bilirler. Şimdi biz bunların cemaziyel evvellerini biliriz. Dedemizden babalarımızdan bunların yönetim anlayışların duyduk" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Topbaş’tan Kılıçdaroğlu’na taş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN