Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etek altı görüntüleri çeken sapık in yalanı ortaya çıktı

’de 2012 yılında anahtar kamera ile bir genç kızın etek altı görüntülerini çekerken yakalanan yapıya yakın dershanenin i, bugün sorgusunda anahtar kameranın kendisine ait olmadığını söylese de 2012’de paralel yapının dahli sonucu aldığı takipsizlik kararı ardından kamerayı adli emanetten kendisi teslim aldığı ortaya çıktı!

Giriş Tarihi: 8.5.2015 18:01 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 18:12
Etek altı görüntüleri çeken sapık öğretmenin yalanı ortaya çıktı
'de genç bir üniversiteli öğrencinin etek altı görüntülerini çektiği sırada yakalanarak polise teslim edilen cemaat dershanesinde görevli in yargıdan, emniyetteki yapıya mensup polisler tarafından kurtarıldığı iddia edilmişti. Paralel yapının söz konusu öğretmenin çektiği görüntüleri Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki dosyadan yok ettiği ileri sürülmüştü. İzmir Emniyet Müdürlüğü lığın talimatı ile operasyon yapmış 7 kişi gözaltına alınmıştı.

EMANETTEN BİZZAT TESLİM ALMIŞ

Söz konusu öğretmen sorgusunda kamera düzenekli anahtarlığı yolda bulduğunu iddia ettiği öğrenildi. Gözaltına alındığını kabul eden öğretmen anahtarlığın kendisine ait olduğunu kabul etmedi. Fakat tesadüfe bakın ki anahtarlığın kendisine ait olmadığını iddia eden öğretmenin 2012 yılında savcılıktan takipsizlik kararı aldıktan sonra adli emanete giderek anahtarlığı bizzat teslim aldığı ortaya çıktı. Bugün kamera düzenekli anahtarlığın kendisine ait olmadığını iddia eden F.Ç.'nin 2012 yılında savcılığın dosyayı kapatması ardından adliyeye giderek söz konusu anahtarlığı teslim alması büyük çelişki olarak değerlendirildi.


OLAYIN GEÇMİŞİ

İzmir'de bir dershanede kimya öğretmeni olan ve o dönem Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi gören F.Ç., iddiaya göre, 26 Temmuz 2012'de araba anahtarı şeklindeki gizli kamerayla, Bornova İstasyonu'nda Ege Üniversitesi öğrencisi M.Ş.U.'nun etek altı görüntülerini çekti. Durumu fark eden başka bir üniversiteli, F.Ç.'ye müdahale etti. Çıkan kavga sonrası F.Ç. gözaltına alındı. Kamera ve evindeki bilgisayarına el konulan F.Ç. İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.İddialara göre, hatırlı kişilerden emniyete telefonlar yağdı ve ardından delil olarak toplanan bilgisayar ve kameradaki fotoğraflar bir anda 'ortadan yok oldu', tutanaklar değiştirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkartılan F.Ç., serbest kaldı. İlerleyen günlerde hakkında açılan özel hayatın gizliliğini ihlal soruşturması için de takipsizlik kararı verildi. Kararda, olayın mağduru üniversite öğrencisi M.Ş.U.'nun görüntülerinin bulunamadığına dikkat çekildi. Olaydan 3 yıl sonra, yani 2015'te, o dönem İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli 3 polis, kimya öğretmeni F.Ç.'nin gözaltına alınması ve ardından serbest bırakılmasına kadar giden süreci itiraf ettiler.

DELİLLER YOK EDİLDİ


Bu polislerin iddiasına göre, anahtarlık kamera ve bilgisayardaki deliller yok edilmiş, sahte tutanaklar düzenlenmiş, olay örtbas edilmiş, F.Ç. de böylece 'kurtarılmıştı'. Bu itiraflar üzerine, kamera ile etek altı görüntüleri kaydedildiği iddia edilen genç kız ile F.Ç'nin yakalanmasını sağlayan öğrencinin ifadeleri, bir kez daha alındı. Bunun üzerine dün İzmir Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı 6 polis ile birlikte toplam 7 kişi gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etek altı görüntüleri çeken sapık öğretmenin yalanı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN