Zihniyetleri aynı

Giriş Tarihi: 8.5.2015
Zihniyetleri aynı

Bingöl ve Elazığ'da halka seslenen Davutoğlu, "CHP ile HDP aynı zihniyette. HDP de ulusalcı etnik kimlikten bakıyor" dedi. Davutoğlu, CHP, HDP ve Paralel'e 'eşbaşkanlık' tavsiye etti

Başbakan , 7 Haziran seçimleri öncesi miting programına dün Bingöl ve Elazığ'da devam etti. HDP ve CHP'yi eleştiren Davutoğlu, 'ne dikkat çekti. Davutoğlu, Bingöl'de 4 yıl önce çocuklarını korumak için canlı bombanın üstüne atlayarak kendini feda eden Hatice Belgin'i de unutmadı. CHP ve HDP'nin aynı zihniyette olduğunu vurgulayan Davutoğlu, coşkulu kalabalıklara seslendiği konuşmalarında şu mesajları verdi:

BİRİLERİ TUZAK PEŞİNDE:
90'lı yıllarda faili meçhul vardı, OHAL vardı, diller üzerine yasaklar vardı. Bunları kim kaldırdı, AK Parti. TRT Kurdi, Kürtçe Araştırma Enstitüsü'nü kim kurdu, Ak Parti kurdu. Biz bunları herkesi kardeş kılmak için yaptık. Ama şimdi birileri tuzak içinde.

AYNI ZİHNİYET:
HDP ve CHP'nin zihniyeti aynıdır. HDP de ulusalcı etnik kimlikten bakıyor. HDP Türkiyelileşemedi, CHP'lileşti.

ÜÇLÜ EŞBAŞKANLIK YAPSINLAR:
HDP'ye iki eşbaşkan yetmiyor. HDP'liler biliyorsunuz Paralel'in sözcüsü. Benim teklifim onlara şu: Üçlü bir eşbaşkanlık yapsınlar; Paralel, HDP, CHP; üçlü eşbaşkan.

NE TUZAK KURUYORLAR?:
Neden bir anda HDP, CHP, Paralel hepsi birleşti? Çünkü bakın CHP genel başkanının bir danışmanı diyor ki 'HDP'nin barajı aşmasını istiyoruz.' HDP'liler de arka kapıdan gelen Paralel'in sözcüsüyle Diyarbakır'da görüşüyorlar. Ne tuzak kuruyorlar biliyor musunuz? Mesele AK Parti'nin yürüyüşünü durdurmak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Zihniyetleri aynı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN