Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Annesini çok seven vatanını da çok sever'

Giriş Tarihi: 10.5.2015 17:19
'Annesini çok seven vatanını da çok sever'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Annesini çok seven vatanını da çok sever. Bizler annelerimizi hep el üstünde tutmalıyız. Çözüm Süreci'ni analar ağlamasın sloganıyla başlattık" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bala ilçesinde düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katıldı ve Anneler Günü dolayısıyla etkinliğe gelen kadınlara hediye verdi.

Daha sonra Mamak ilçesindeki Neşet Ertaş Aile ve Kültür Merkezi'nin açılışına katılar Akdoğan, burada yaptığı konuşmada, herkesin Anneler Günü kutladı ve anneliğin kutsal olduğunu söyledi.

Anneliğin zor olduğunu anımsatan Akdoğan, "Yavrusunu kaybeden bir anne olmak daha zordur. Bütün şehit annelerini de buradan hürmetle selamlıyorum. Allah onlardan razı olsun. İnsanın ilk vatanı annesidir derler. Bu yüzden annesini çok seven vatanını da çok sever. Bizler annelerimizi hep el üstünde tutmalıyız. Hükümet olarak başlattığımız Çözüm Süreci analar ağlamasın sloganıyla başladı. Akan kan dursun, güz yaşı dinsin diye. Evet analarımız ağlamasın, analar her şeyin en güzeline layık diye düşünüyoruz. Bu yüzden gencecik fidanlar toprağa düşmesin, hiçbir anne mahzun olmasın diye o süreçleri de başarıyla tamamlayacağız" ifadesini kullandı.

Akdoğan, bugün Hıdrellezin de kutlandığını ifade ederek, "Biliyorsunuz Hazreti Hızır karada Hazreti İlyas denizde insanların yardımına koşarmış, nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa, yoksul varsa, darda olan başı sıkışan varsa onların yardımına koşarmış ve ab-ı hayata ermiş, hayat suyunu içmiş. İşte inşallah 7 Haziran da yeni Türkiye'nin ab-ı hayatı olacak, hayat suyu olacak. Hep birlikte inşallah, yeni Türkiye'yi inşa etmek için, ayağa kaldırmak için bir çaba ortaya koyacağız" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Annesini çok seven vatanını da çok sever'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN