Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 oğlu da olan anneye sürpriz

Genelkurmay Başkanlığı, 4 erkek çocuğu subay, astsubay ve uzman çavuş olan Suna Atasoy'a 'Anneler Günü' sürprizi yaptı. Annelerinin ellerini öpmek için Bursa'ya gelen 4 oğlunu karşısında gören anne Atasoy, "Bugün benim bayramım. Çok mutluyum, çok sevinçliyim" dedi.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 09:51 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 09:55
4 oğlu da asker olan anneye sürpriz

Oğulları ile birlikte kendisini ziyaret eden Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık da anne ve oğullarının buluşmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, Atasoy'un 'Anneler Günü'nü kutladı. Tümgeneral Saldık, daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in Suna Atasoy'a 'Anneler Günü' dolayısıyla gönderdiği özel mektubu verdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in "Büyük emek vererek, yetiştirdiğiniz, gözünüz gibi baktığınız dört evladınızın, aziz Vatanımızın ebedi varlığı, devletimizin bölünmez bütünlüğü ve yüce milletimizin huzur ve güvenliği için; vatan, millet ve bayrak sevgisiyle, kutsal vatan görevini ifa eden kahraman ordumuzun saflarına katılmak üzere gönderdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz için size, şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum" ifadelerinin yer aldığı mektubu alan anne Suna Atasoy, "Çok gururluyum. Çok mutluyum. Bundan daha büyük mutluluk yaşanır mı?" diye konuştu.

Oğulları ile birlikte yıllardır Anneler Günü'nde bir arada olamadığını ifade eden Atasoy, "Ailem bir arada. Oğullarımı üniformalarıyla gördüm. Çok mutluyum. Genelkurmay Başkanımızla, yavrularımla, tüm lerimizle gurur duyuyorum. Oğullarım asker, torunlarımı da asker edeceğim" diye konuştu.

BÜYÜK OĞLU BİNBAŞI

Suna Atasoy'un büyük oğlu Binbaşı Hasan Atasoy, annelerine yaptıkları bu sürprizden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir ferdi olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Hepimiz farklı yerlerde, farklı statülerde görev yapıyoruz. Kardeşlerim ve ben, bu mesleği gerçekten sevdiğimiz için kutsal ve onurlu olan bu mesleği seçtik. Ordumuza aidiyet duygumuz gerçekten çok yüksek ve güçlü. Görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde her statüde görev yapan tüm personelimiz bizim için çok önemlidir. Bu özel gün de bizi buluşturan Genelkurmay Başkanlığımıza çok teşekkür ederiz. Çok memnun olduk. Çok onur duyduk" dedi.

EN KÜÇÜĞÜ ASTSUBAY

Kardeşlerin en küçüğü Astsubay Başçavuş Veli Atasoy ise milletimizin askere olan sevgisi saygısı ve vatanı koruma duygusu nedeniyle askerlik mesleğini seçtiğini belirtti. 'Anneler Günü'nde ağabeyleri ile birlikte ana ocağında olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Veli Atasoy, "Duygularımı tarif edemiyorum. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Mesleklerimiz süresince annem ve ağabeylerimle 2-3 kere bir araya geldik. Tüm komutanlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 oğlu da asker olan anneye sürpriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN