Seçime, Paralel sabotaj planı

"ölüm kalım savaşı" olarak gördüğü seçimlerde, muhalefet partileri adına sandıkta görevlendireceği elemanlarıyla seçime şaibe düşürecek manipülasyonlar hazırlığında

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Seçime, Paralel sabotaj planı
17-25 Aralık yargı darbesi girişimleri, Mart 2014 yerel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde umduğunu bulamayan , Haziran 2015 genel seçimlerini muhalefet partileri üzerinden sabote etmek için plan hazırlığında…İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre Paralel Yapı (PDY), 'İkinci Kurtuluş Savaşı' olarak gördüğü genel seçimler için İstanbul'dan Kayseri'ye, Bursa'dan Siirt'e kadar pek çok ili kapsayan bir operasyon planı hazırladı. Plan doğrultusunda PDY, sandık seçim kurullarında çeşitli partiler adına görev alarak oy çalma, tutanaklarla oynama, pusulaları çalıp sağa sola atma gibi manipülasyonlarla, seçim sonuçlarına şaibe karıştırmaya çalışacak. PDY, ayrıca sandığa gelen seçmeni son anda etkileyerek seçim sonuçlarını değiştirmeye de çabalayacak. Yapının, seçimi sabote operasyonu için hedef seçtiği belli başlı partiler ise CHP, MHP ve Saadet Partisi.SABAH Özel İstihbarat'ın ulaştığı 3 ayrı bilgi notuna göre Paralel Yapı, plan için kendi tabanından görevlendireceği kişileri kullanacak. Seçim sandığı görevlisi olacak bu kişilere ödenecek ücretler de 'himmet' olarak Paralel Yapı'nın kasasına aktarılacak. İşte 7 Haziran'ı hedef alan sabotaj planına ilişkin detaylar:

İL BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞME

Mersin: Fethullah Gülen'in www.herkul.org aracılığıyla düzenli olarak yapıya bağlı sorumlulara talimat verdi. Sorumluların da bu konuşmaları dinleyerek sohbete konu olacak metin hazırladıkları ve dinleyicilere, Gülen'e inanan herkesin mutlak suretle bu talimatlara uygulamalarını söyledikleri öğrenildi.
Paralel Yapı'ya bağlı sandık görevlilerinin bulundukları bölgelerde, AK Parti karşıtı çalışmalar yaparak halkı başka partilere oy verme konusunda ikna etmeye çalışacakları, sandık görevlilerine verilecek olan ücretlerin toplanarak kendi yapılarına aktarılacağı, 7 Haziran seçimlerinin, yapı için "ikinci bir Kurtuluş Savaşı" olduğu, bu seçimlerde yapının ya yok olacağı ya da tekrar dirileceği şeklinde konuşmalar yapıldığı yönünde bilgiler elde edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Seçime, Paralel sabotaj planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN