48 kişiyi farklı isimlerle dinlemişler

"Usulsüz dinleme" operasyonunda gözaltına alınan zanlıların, Cumhurbaşkanlığı danışmanları ve iş adamlarının da aralarında olduğu 48 kişiyi, farklı isimlerle dinledikleri tespit edildi.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 12.5.2015 20:31
48 kişiyi farklı isimlerle dinlemişler
Başkent merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu kapsamında gözaltına alınan zanlıların, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da aralarında olduğu 48 kişiyi, emniyette soruşturması devam eden dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri tespit edildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 16 ilde başlatılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 34 kişiden yakalanan 25'inin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Şanlıurfa, Van, Kars, Iğdır, Bayburt, Erzurum, Tokat, Eskişehir ve Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu 16 ilde düzenlenen operasyonda, emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer A. ile 1. Sınıf Emniyet Müdürleri Ramazan A, Recep G, Coşkun Ç, Yunus Y, Hüseyin Ö, Ayhan F, Sadettin A, 2. Sınıf Emniyet Müdürleri Gürsel A, İbrahim T, Lokman K, Tamer Bülent D, Ramazan K, 3. Sınıf Emniyet Müdürleri Ahmet Ümit S, Mustafa B, Sadık A, 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ali A, emniyet amirleri Yılmaz A, Harun D, Tamer Ö, Erdal A, başkomiserler Salih K, Emre B, Serhan Ş, Yusuf Ü, komiserler Timurtaş K, Muhammed Mustafa A, Seyit G, komiser yardımcıları Murat Ahmet Ş, Serhat K. ile polis memurları Adem Ç, Mustafa A, Özgür Ö. ve Ali A. hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Şüphelilerden Yılmaz A. ile Ramazan A'nın başka bir dosyadan tutuklu olduğu belirtilirken, Murat Ahmet Ş'nin ABD'de misyon koruma görevinde olduğu ve Türkiye'ye dönmesi için yazısının yazıldığı öğrenildi.

Operasyonda gözaltına alınamayan ancak Türkiye'de oldukları belirlenen Sadettin A, Gürsel A, Lokman K, Ramazan K, Emre B. ve Seyit G'nin ise yakalanmasına çalışılıyor.

FARKLI İSİMLERLE DOSYALARA DAHİL EDİLMİŞLER

Gözaltına alınan zanlıların, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da aralarında olduğu 48 kişiyi, emniyette soruşturması devam eden dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri tespit edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
48 kişiyi farklı isimlerle dinlemişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN