Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Benim almam gereken maaşı 5 yıldır onlar alıyor'

Usulsüzlük yapıldığı tespit edilen 2010 yılındaki 'de 75 puan alan ancak sınav iptal edildiği için atanamayan Tanrıverdi, "Kopya çekenlere hakkımı helal etmeyeceğim. 5 yıldır benim almam gereken maaşı onlar alıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 13:59
'Benim almam gereken maaşı 5 yıldır onlar alıyor'
Özel bir okulda çalışan Atatürk Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü mezunu Ayşegül Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, üniversiteyi bitirdikten sonra 2010 yılında girdiği 'de 75 puanı aldığını anlattı.

Kopya çekildiğinin tespit edilmesi üzerine sınavın iptal edildiğini anımsatan Tanrıverdi, "Tekrar yapılan sınavda daha düşük puan aldım. Atanamadım ve küsuratlarla kaybettim. Bölümüm için her sene atama yapılmadığından dolayı o dönem benim için bir şanstı. Psikolojim bozulduğu için çalışamadım. Tekrar kopya olacağı şüphesi beni olumsuz etkiledi" dedi.

Zor günler geçirdiği dönemde öğretmen eşinden ve ailesinden destek alarak ayakta kaldığını ifade eden Tanrıverdi, atanamayınca ücretli öğretmenlik yaptığını söyledi.

Yaşadığı mağduriyeti unutamadığını dile getiren Tanrıverdi, "Milli Eğitim Bakanlığının uzman yardımcılığı sınavında iki kişi mülakata kaldık. Mülakatta KPSS'de yaşadığım mağduriyet yine aklıma geldi ve gözyaşlarımı tutamadım. Başarılı olamadım. Bu psikoloji peşimi bırakmadı. Hak ettiğini alamamak, normal bir öğretmen gibi çalışıp çok düşük ücret almak beni üzüyor" diye konuştu.

"5 yıldır maaşı onlar alıyor"

Tanrıverdi, sınavlara tekrar hazırlandığını ancak sürekli tedirginlik yaşadığını dile getirerek, "Branşım dolayısıyla 'alım olacak mı, tekrar başıma aynı şey mi gelecek mi' diye düşünerek olumsuz etkileniyorum. Kopya çekenlerin kim olduğu belli. Tabii ki hakkımı helal etmeyeceğim. 5 yıldır benim almam gereken maaşı onlar alıyor. Onların bu parayı nasıl yediklerini bilemiyorum. İnşallah yiyemiyorlardır" şeklinde konuştu.

Tekrar bu tür şeyler yaşanmaması temennisini dile getiren Tanrıverdi, sorumlularının adalet önünde hesap vermesi için gerekli girişimde bulunacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Benim almam gereken maaşı 5 yıldır onlar alıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN