Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş projesini kim yönetiyor?

Giriş Tarihi: 12.5.2015 09:57
Demirtaş projesini kim yönetiyor?

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programının konuğu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül'dü. Programda gündemdeki konular masaya yatırıldı.

"AK PARTİ'YE SOKAKTA BÜYÜK BİR TEVECCÜH VAR"

Seçimlerin sokağa yansımasını değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, AK Parti'ye sokakta çok büyük bir teveccüh ve güven olduğunu, AK Parti'nin mitinglerinin çok coşkulu geçtiğini söyledi.


"DEMİRTAŞ PROJESİNİ ÜST AKIL YÜRÜTÜYOR"

Muhalefetteki koalisyon iddialarını yorumlayan Gül, MHP ve , 'nin oyları artsın diye uğraşıyor. Muhalefette AK Parti ve Erdoğan karşıtı bir ittifak var. AK Parti gitsin de gerekirse kaos olsun mantığı hakim. Demirtaş'ı barış havarisi gibi gösteren bir üst akıl var, bu akıl Demirtaş projesini yürütüyor. Bu ittifakları o üst akıl dizayn ediyor ama başarıya ulaşamayacaklar" dedi.

"MİLLETİN VAATLERE KARNI TOK"

CHP'nin ekonomi vaatleriyle ilgili soruyu da yanıtlayan Abdülhamit Gül, "Milletin vaatlere karnı tok. Kılıçdaroğlu kendi söylüyor kendi inanıyor. CHP eski CHP hala "İmam hatipleri kapatacağım" diyor" ifadelerini kullandı.

"HDP'NİN SÖYLEMLERİ PANİK İÇİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"

HDP Eş Genel Başkanı 'ın dini ögelerle ilgili söylemlerine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, "Söylemler konusunda bölge halkı çok dindar ve bu söylemlerin karşılık bulacağını sanmıyorum. HDP'nin son dönemdeki açıklamaları tehdit ve şantajı ifade ediyor. Bu da onların panik halinde olduğunu gösteriyor. HDP'nin barajı aşacağına ilişkin bir motivasyon da görmüyorum" diye konuştu.


"İLK İŞİMİZ YENİ ANAYASAYI YAPMAK OLACAK"

Programda yeni Anayasa ve başkanlık sistemi de konuşuldu. Muhalefetin yeni Anayasa ile ilgili tutumunu eleştiren Gül, "Muhalefetin yeni Anayasa vizyonu yok, ilk işimiz yeni Anayasayı yapmak olacak" dedi.

"Mahkemelerde adil yargılamanın olduğunu düşünmüyorum" ifadesini kullanan Gül, "O nedenle yeni Anayasa gerekli. Anayasa mahkemesi üyelerinin seçimi millete dayanmalı. Hiçbir parti yargıya arka bahçesi gibi davranmamalı" şeklinde konuştu.

"İSTİKRARI KORUMANIN YOLU BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN GEÇİYOR"

Başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Gül, "Türkiye'nin istikrarını korumasının yolu başkanlık sisteminden geçiyor. Türkiye'ye özgü tek meclisli bir sistem olabilir. Başkanlık sistemi istikrar ve yönetimde hızlı karar almayı sağlar" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş projesini kim yönetiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN