Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'i öven 'li aday istifa etti

İstanbul adayı , 12 Eylül darbesinin mimarı 'e övgü dolu sözler edince, Bahçeli'nin talimatıyla istifa etti.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 17:56 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:25
Kenan Evren'i öven MHP'li aday istifa etti
MHP İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyadaki Kenan Evren'e övgü dolu paylaşımları nedeniyle istifa etti. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel başkanlarının bilgisi ve talimatları dahilinde İlyasoğlu'nun istifasının istendiği belirtti.

"TAKDİR GÖRMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

Karataş, İsa İlyasoğlu'nun istifasına ilişkin, elinde ve vicdanında ülkücü kanı bulunan hiç kimsenin, herhangi bir arkadaşları tarafından taltif edilip takdir görmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Karataş, yazılı açıklamasında, İlyasoğlu'nun 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile ilgili övücü sözlerinin sosyal medya kanalıyla duyurulduğunu anımsattı. MHP'nin ilkelerinin belli, ülkülerinin berrak ve büyük olduğunu belirten Karataş, şunları kaydetti:

"GENEL BAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA İSTİFASI İSTENDİ"

"12 Eylül'e methiyeler düzen cuntacılarla elinde ve vicdanında ülkücü kanı bulunan hiç kimsenin, herhangi bir arkadaşımız tarafından taltif edilip takdir görmesi mümkün değildir. Sayın Genel Başkanımızın bilgi ve talimatları gereğince parti ilkelerine riayet etmeyen, temel hassasiyetlerimize saygı duymayan milletvekili adayı İsa İlyasoğlu'nun istifası tarafımca istenmiştir. Bu kapsamda istifa işlemi tamamlanmış olup lazım gelen diğer yasal ve idari aşamaları hızla tekemmül ettirilecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Evren'i öven MHP'li aday istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN