Özhaseki: Bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış

Giriş Tarihi: 12.5.2015 16:21
Özhaseki: Bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış

Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki iddialarına ilişkin, "Bizim bildiğimiz, dışarıdan kandırıldı bu adam, genel başkan, bir tezgaha getirildi, pişman oldu ama algı idaresi yapıyorlar derken, bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış" dedi.

Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak yeraltı otoparkı ve kaykay pistinin temel atma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kendisi hakkındaki yolsuzluk iddialarını dayandırdığı Hacı Ali Hamurcu'nun, "Belgelerle Yolsuzluk Şeytan Üçgeni" adlı kitabı nedeniyle yargılandığı davada, verdiği ifadeye ilişkin soruları üzerine Özhaseki, şunları söyledi:

"Olay bitmişti. Bunların müfteri olduğu, yalancı olduğu ve kumpasçı olduğu açığa çıkmıştı. 2-3 yıl boyunca yaptıkları şovların yalan olduğu açığa çıkmıştı. Yani Atilla Kart'ın Kayseri'ye defalarca gelip, sizleri de çağırıp basın toplantısı yaptığını hatırlıyorsunuz değil mi? 300 sayfalık dilekçeler, Kulkuloğlu'nun buradan o delikanlıyı alıp Ankara'ya götürmesi, basın toplantısı yapmaları ve devamında algı operasyonu devam etmişti. Ne diyelim, Cenabı Allah büyük, gerçekler er geç açığa çıkıyor. 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanar' derler ya, yatsı vakti geldi. Yalancının mumu söndü, gerçek yüzleri de açığa çıktı, Allah birbirine düşürdü. Daha da beter olacaklar."

Özhaseki, eleştirilerine şöyle devam etti:

"İtiraf ettikçe içeride ne numaralar yaptıklarını yeni anlıyoruz. Bizim bildiğimiz, dışarıdan kandırıldı bu adam, genel başkan, bir tezgaha getirildi, pişman oldu ama algı idaresi yapıyorlar derken, bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış. Yani vaat edip, paralar söyleyip, 'Sen şunu yap, 100 bin tane kitap alırız, sana şu kadar trilyon para kazandırırız' diyerek, zaten mağdur olmuş bir insanı ki adaletin verdiği cezayı çektiği için o saatten sonra söyleyecek bir şey yok, Allah affetsin demek lazım hata yapanları... Böyle mağdur olan bir insanı ikinci kere mağdur etmek, herhalde bunlara yakışır. Sonra da adamı ters düz edip, bırakıp, yeniden bir ceza almasını sağlayıp, kaybolmak bunlara yakışır."

"Özür dileriz, hata yaptık, hakkınızı helal edin' demeleri lazım"

Konunun "korkunç" tarafının Kılıçdaroğlu'nun başbakan olmak istediğini söylemesi olduğunu iddia eden Özhaseki, "Gelin görün ki Kayseri olayında bile kumpas var, onlarca yalan var. Ben onu yalancılıkla ve müfterilikle suçladığım zaman beni savcılığa şikayet etmişti. Demişti ki 'Başkan bana iftira ediyor, yalancı diyor, hakaret ediyor.' O gün dilekçemde de söyledim, ben ömrümde bundan daha büyük yalancı görmedim. Çünkü bir tek başına gelenler anlıyor. Onlarca yalanı sıraladım, belgelerini içerisine koydum, savcılığa götürdüm verdim. Eğer bu belgelerim yanlışsa, ben bu adama yalancı ve müfteri dediğim için ceza almaya razıyım ama değilse bunun müfteriliği ve yalancılığı kesinleşiyor diye ifade etmiştim. Savcı aylarca inceledi, bütün belgelere baktı, 'Evet bu adam yalancıdır ve müfteridir' dedi, kaldırdı yüzlerine attı. Bugün onu bir kere daha görmüş olduk. Hiçbir mazlumun ahı yerde kalmıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Mehmet Özhaseki, milletvekili seçilmesi halinde Kemal Kılıçdaroğlu ile meclis çatısı altında bir araya geleceklerini, ilk görüştüklerinde ne yapacağının sorulması üzerine de "İki medeni insan gibi karşılaşırız herhalde. Şunu defalarca ifade ettim, bir kere daha söylüyorum; onların bana özür borcu var. Bir kere 'Özür dileriz, hata yaptık, hakkınızı helal edin' demeleri lazım. Demezlerse her fırsatta kafalarına vurmaya devam edeceğim. Ne zamana kadar, ölünceye kadar" diye konuştu.

- "20 bin liraya yakın para birikti müfterilerden"

Açtığı davalardan yeni tazminatlar kazandığını anlatan Özhaseki, "Yine paralar geldi, 20 bin liraya yakın para birikti müfterilerden. Gerekirse, meclisin çatısı altında dağıtacağız bunu. Oradaki milletvekillerinin de sucuk yemeye ihtiyacı var, Kayseri sucuğunun bir tadına baksınlar. Seçime kadar da değişik vesilelerle mangal yakmaya devam edeceğiz ama ne zaman özür dilediler o gün bırakacağım, bir daha da ağzıma almayacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkındaki yolsuzluk iddialarını dayandırdığı Hacı Ali Hamurcu'nun, "Belgelerle Yolsuzluk Şeytan Üçgeni" adlı kitabı nedeniyle yargılandığı davada, bazı bölümlerin bilgisi dışında kitaba eklendiğini, Kılıçdaroğlu'nun da kendisine para vaat ettiğini ancak vaatlerin yerine getirilmeyerek dolandırıldığını söylediği belirtilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özhaseki: Bu işlerin başında Kılıçdaroğlu varmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN