Genelkurmay'dan 'Kırmızı Kitap' açıklaması

Giriş Tarihi: 15.5.2015 14:50
Genelkurmay'dan 'Kırmızı Kitap' açıklaması

Genelkurmay, Türkiye'nin Milli Askeri Stratejisi ile ilgili yapılan değerlendirme ve yorumların spekülasyon amaçlı olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından, 29 Nisan'da yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında uygun bulunan ve Bakanlar Kuruluna sunulan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi (MGSB) esaslarına göre hazırlanacak Türkiye'nin Milli Askeri Stratejisi (TÜMAS) ile ilgili yapılan değerlendirmelerin spekülasyon amaçlı olduğu ve gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında MGSB ve TÜMAS ile ilgili bazı değerlendirmelere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, 29 Nisan'da gerçekleştirilen MGK toplantısında uygun bulunan ve Bakanlar Kuruluna sunulan MGSB esaslarına göre hazırlanacak TÜMAS ile ilgili yapılan değerlendirme ve yorumların spekülasyon amaçlı olduğu, gerçeği yansıtmadığı kaydedilerek "TÜMAS, MGSB esasları ile TSK'nın görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde güncellenecektir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan 'Kırmızı Kitap' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN